13# Členové Moravian Gators: Jakub Knápek

0

Dnes se vám v naší pravidelné rubrice představí Jakub Knápek. Kuba je čerstvý mistr Moravy, čtyřnásobný mistr České republiky v kategorii juniour a člen proDiscgolf.cz Albatros Teamu.

O discgolfu jsem se dozvěděl roku 2013, když mi bylo 13 a to přes Bohdana Bílka. Místo frisbeečka jsme si venku začli házet jeho diskem (P2). Poprvé jsem se dostal na hřiště díky Karlu Horníčkovi, který mou a Bohdanovu rodinu vzal na hriště do Valašského meziříčí. Vím, že moje nejlepší kolo toho dne bylo +2 a v ten moment jsem si uvědomil, že mi tahle hra jde, baví mě a chtěl bych se zlepšovat. Za měsíc následoval můj první turnaj Moravian Open, kde jsem skončil druhý a to odstartovalo mou kariéru.

Strýc, který šel se mnou na Moravian Open, mi daroval moje první tři disky a to DX Cobra, Nuke SS a třetí jsem ztratil dříve, než jsem zjistil co je zač.

Na discgolfu se mi líbí, že za výsledek zodpovídám jenom já sám. Mezi mé největší úspěchy patří 4x MČR, 1. místo na Konopiště Czech challenger a 1. místo Chateau Hostačov Open 2016. Discgolf neberu jen jako koníček, ale jako i životní styl a životní šanci. Albatros proDiscgolf Team do kterého jsem vstoupil roku 2014 mi ji pomáhá uskutečnit.

Jakub Knápek – Člen klubu Moravian Gators a proDiscgolf.cz Albatros Teamu

Díky Moravian Gators vznikla skvělá discgolfová komunita, která si pomáhá a podporuje sebe navzájem. A to je důvod, proč jsem taky členem.

Kuba má talent. Parádní na tom však je, že i přes to na sobě hodně pracuje. Neboť talent sám o sobě nestačí a trvdá práce ho vždy predčí. Je úžasné, že Kuba tohle ví a my mu držíme všechny pěsti co máme, aby se mu v sezóně 2018, i po následující roky, splnily všechny jeho cíle.

Podobné příspěvky