DiscGolfPark Bocheta

Discgolf v Novém Jičíně hrajeme už od roku 2012. Nejdříve byly naším domácím hřištěm Smetanovy sady, kde jsme si v úplných začátcích navrhli 18jamkové hřiště (průměrná délka jamky byla něco kolem 60 m a házeli jsme drivery). O nějakou dobu později jsme tam vymysleli i 9jamkové hřiště (pro účely prvního turnaje Nový Jičín Open), ke kterému jsme později přidali ještě další 3 jamky kvůli kapacitě na třetí novojičínský turnaj (Nový Jičín Open 2013). A tento kurz se stal na dlouhou dobu naší základnou, naší domovinou, naším ne zrovna výřečným, i když přísným trenérem. I díky němu háže většina vysloužilejších členů našeho klubu právě puttery. Jenže čas šel dál, Novy Jičín si přál a discgolfový bůh dal. Na přelomu jara a léta 2014 bylo v Novém Jičíně postaveno pevné hřiště – DiscGolfPark Bocheta (domácky Bočeta) – a my jsme štěstím bez sebe!

Nutno podotknout – naši hru to od základu změnilo. DiscGolfPark Bocheta totiž není o putterech a rovných, přesných a technických hodech. Je na otevřeném prostranství, házet je nutno dále (na dvou až třech jamkách je driver skutečně potřeba) a do hry často vstupuje vítr. DiscGolfPark Bocheta je ideálním hřištěm pro trénink. Dá se říct, že má i svou driving range, která je ovšem zatím spíše fantaskní, nežli reálná. Zkrátka tam je velká drivovací plocha.

DiscGolfPark Bocheta nabízí 9 jamek. Ale těchto 9 jamek nabízí nespočet možností, jak je zahrát. Myslím si, že toto hřiště se od většiny hřišť v České republice hodně liší. Měl jsem to štěstí hrát finská hřiště a tohle mi je hodně připomíná. Infoboard vám kvůli malému počtu stromů nalhává, že hřiště bude lehké, ale jakmile stanete hřišti tváří v tvář, poznáte, jak náročné toto hřiště hlavně kvůli větru je. Jsem rád, že máme v Novém Jičíně právě takové hřiště, které nabízí nespočet různých kombinací jak se dá zahrát.

Samuel Dušek

Současný rekord hřiště je -9 (18). Jako první jej stanovil oderský Lukáš Jedlička, ale rekord byl mezitím několikrát vyrovnán Kryštofem Novákem a dalšími členy našeho klubu. Tenhle rekord se dá vylepšit už jedině esem! Nejlepší výsledky posledního měsíce snadno najdete na UDiscu: https://udisc.com/courses/disc-golf-park-bocheta-nQHb.

I přesto, že je “Bočeta” našim milovaným domácím hřištěm a nedáme na ni dopustit, společnými silami jsme vymysleli upravenou 18jamkovou verzi, která přijde vhod, když si budeš chtít hodit trošku dále a trošku složitěji. Par hřiště je 58, nejdelší jamka má 207 m, celková délka hřiště je 1762 m, což je o 1098 m delší než 9-jamková verze! Pokud se rozhodneš hrát tuhle verzi hřiště, dbej zvýšené opatrnosti, jelikož jamky se křižují a na některých nevidíš do prostoru kam házíš!

O Moravian Gators

Nový Jičín je takovou Mekkou českého discgolfu. Discgolf se totiž díky firmě HEPA group s.r.o. (DiscGolfPark a proDiscgolf.cz) začal šířit právě odtud – pomocí budování pevných hřišť a pořádání turnajů. Novojičínský discgolfový klub na sebe tedy nenechal dlouho čekat. V roce 2013 vznikla myšlenka a název Moravian Gators a v roce 2014 už to bylo oficální.

V současné době klub združuje více než 50 milovníků a milovnic discgolfu z Nového Jičína i odjinud. Pořádáme společné klubové tréninky, vedeme discgolfový kroužek v SVČ Fokus a snažíme se u nás ve městě discgolf rozvíjet jak jen to jde.

Nadcházející akce

Středa 22.5.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Středa 29.5.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Středa 5.6.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Pátek 7.6.

All Day
O Pohár starosty - soutěž základních škol

Středa 12.6.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Klubový Instagram

{"error":{"message":"Error validating access token: Session has expired on Sunday, 07-Apr-24 02:06:22 PDT. The current time is Tuesday, 21-May-24 06:04:11 PDT.","type":"OAuthException","code":190,"fbtrace_id":"AQsUdrq-0jJwN3tmFliSBE0"}}

Partneři