Bedřich Smetana Memoriál

Bedřich Smetana Memoriál je dnes už tradiční novojičínský turnaj, který probíhá dvakrát do roka. Jednou v červnu a jednou v prosinci. Odehrává se vždy na stejném 12 jamkovém hřišti (designérem je Kryštof Novák) ve Smetanových Sadech. Jamky jsou krátké, ale technické, jsou tak výzvou pro začátečníky i pokročilejší hráče. Rekord hřiště je -11. Turnaj vždy organizujeme ve spolupráci se SVČ Fokus Nový Jičín, bez kterého by to zkrátka nešlo. Bedřich je možná turnajem kategorie N, ale my k němu přistupujeme stejně, jako k Áčku. Zkuste stihnout zaregistrovat a případně se přijďte aspoň podívat. A pochopíte.

Nový Jičín Open 2012

První novojičínský turnaj se odehrál 20.10.2012. Bohužel se nedochovaly skórkarty, výsledky, ani počet účastníků. Víme jen, že tenhle turnaj nastartoval rozvoj discgolfové komunity v Novém Jičíně a že vyhrál Lukáš Jedlička. A taky máme video:

NJ Wintercup 2012

Když první turnaj vzbudil takový zájem, nemohli jsme odolat a udělali druhý. Bohužel se opět nedochoval přesný počet účastníků, ani výsledky, nicméně víme, že vyhrál Lukáš Jedlička.

Nový Jičín Open 2013

V červnu 2013 proběhl další turnaj ve Smetanových Sadech. Tentokrát už byl zájem větší, rozšířili jsme proto hřiště na nynějších 12 jamek a zúčastnilo se 43 hráčů! Otevřely se 3 kategorie – MPO (vítěz Lukáš Jedlička), FPO (vítězka Nikola Kociánová) a MJ1 (vítěz Matěj Vojtík). A i ty výsledky už máme.

Vánoční Bedřich Smetana Memoriál 2013

Turnaj jsme přejmenovali. „Nový Jičín Open“ nám připadalo takové suché a Bedřicha Smetanu máme rádi, tak proč ho neuctít turnajem? 🙂 Vítězem se stal (kdo jiný než) Lukáš Jedlička! V FPO vyhrála naše budoucí předsedkyně Petra Javorková, v MPM Ivo Vojtík a v MJ1 Matěj Vojtík. Výsledky jsou tady.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2014

Opět 60 hráčů a opět skvělá atmosféra. V prvním kole turnaje se Kryštof Novák hecnul a zahrál -11 (dvojky na všech jamkách, kromě č. 3) a i dalšími stabilními výkony si vysloužil vítězství v turnaji a dosavadní nejlepší skóre vůbec, 94 hodů (-32) včetně finále! V kategorii FPO vyhrála Petra Javorková, v MPM Miroslav Gold a v MJ1 František Trenz. Celkové výsledky jsou tady.

Vánoční Bedřich Smetana Memoriál 2014

Ročník, který začal trhat rekordy. Turnaj se naplnil za (v té době neuvěřitelných) 1 hodinu a 31 minut! Nakonec hrálo 58 hráčů (protože lidi se neumí odhlašovat z turnajů, na waiting listu bylo jmen dost – prosíme, odhlašujte se předem, pokud nedáte vědět a na turnaj nepřijedete, z příštího ročníku vás smažeme). MPO vyhrál opět Lukáš Jedlička, FPO opět Petra Javorková, MJ1 Jakub Zdráhal a MPM Radek Knápek. Kompletní výsledky.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2015

Pokud předchozí ročník začal trhat rekordy, tak tenhle v tom určitě pokračoval. Registrace byla plná po 16 minutách (!!!!!!!) a zúčastnilo se 60 hráčů. Vítězem v MPO se stal Jiří Šebek, v FPO opět Petra Javorková, v MPM opět Radek Knápek a v MJ1 Adam Klimeš. Na výsledky se můžete podívat zde.

Zimní Bedřich Smetana Memoriál 2015

Registrace byla rachot. 60 hráčů za 1 minutu a 43 sekund. Tím se zájem o Bedřich Smetana Memoriál posunul na úroveň zájmu o turnaje finské túry ve Finsku, kde se turnaje plní do 2 minut. Sami jsme byli šokovaní a všem moc děkujeme za podporu! Nakonec zvítězil Michal Grepl v MPO, opět Petra Javorková v FPO, opět Radek Knápek v MPM a Jakub Knápek v MJ1. Kompletní výsledky jsou tady.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2016

Turnaj se vyvedl a všichni jej vychvalovali a my jsme tak opět mohli ukázat rozličnému hráčskému zastoupení, že akce ve Smetanových sadech jsou naše parketa. Vítězem kategorie MPO se stal sám ředitel turnaje Kryštof Novák, kategorii FPO ovládla Petra Javorková, v kategorii MPM nenašel přemožitele Martin Kubát a v kategorii MJ1 slavil úspěch Bohdan Bílek.

Zimní Bedřich Smetana Memoriál 2016

Na tomto ročníku padlo 5 es na pěti různých jamkách, to je historicky nejvíce za jeden turnaj! V kategorii MPO zvítězil Ondřej Vojtášek, v kategorii FPO si odnesla hlavní cenu Martina Vodičková, v kategorii MPM zazářil Martin Zdráhal a kategorii MJ1 ovládnul Bohdan Bílek.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2017

Turnaj se opět velice vyvedl. Sluníčko hřálo a dobrá nálada byla všudypřítomná. V kategorii Open získal první místo Kryštof Novák (-28), u kterého se potvrdilo, že když má kraťasy (je teplo), tak je prostě ve formě. Druhé místo po rozhozu s Kryštofem obsadil Jakub Zdráhal (-28) z Přerova a třetí místo si domů odnesl Jakub Knápek (-27).

V kategorii Women obsadila krásné první místo Martina Vodičková (-7). O tři hody za ní skončila Kristýna Fojtíková (-4). Bronzovou pódiovou příčku pak obsadila Ľubomíra Bílková (10).

V kategorii nejmladší – Junior získal první místo domácí Radek Dostál (-16). Těsně za ním skončili na druhém děleném místě Šimon Galia společně s Martinem Šípkem (-14).

V kategorii nejzkušenější pak obsadil první místo Martin Zdráhal z Přerova (-22). O dva hody za ním se umístil náš domácí borec Radek Knápek (-20) a třetí místo si domů odnesl také náš domácí borec Karel Dostál (-18).

Kompletní výsledky lze najít na stránkách discgolf.cz.

Vánoční Bedřich Smetana Memoriál 2017

Mezi vánočními svátky roku 2017 se uskutečnil další ročník Bedřich Smetana Memoriálu. I když to celé Vánoce vypadalo, že by turnaj mohl být bez sněhu, tak den před ním napadlo pár centimetrů sněhu a nakonec se turnaj Bedřich Smetana Memoriál odehrál na „smetaně“.

Kategorii Open ovládl Jakub Zdráhal z Přerova (-22). O dva hody za ním skončil náš domácí borec, vycházející hvězda Českého i Evropského discgolfu, Bohdan Bílek (-20) a o hod za ním, na třetím místě, skončil také domácí Dominik Luong (-19).

V kategorii Women se dámy dohodly, že finále hrát nebudou (panovaly velice mrazící podmínky). Po třech kolech tedy bylo pořadí následující: na prvním místě skončila Petra Greplová (-3), druhé místo obsadila Eliška Brátková (0) a třetí místo získala Ľubomíra Bílková (8).

V kategorii Junior se jednalo o bratrský souboj dua Dostálových. Nakonec svého staršího bratra Radka Dostála (-13) porazil Jakub Dostál (-14) o 1 hod a získal tak první místo. Bratry Dostály pak doplnil krásným třetím místem Jiří Trčka (-12) z Kopřivnice.

Kategorii Master ovládl Petr Zahrádka (-15). O dva hody za ním skončili na děleném druhém místě domácí Karel Dostál a Martin Kubát z Ostravy (-13).

Kompletní výsledky lze najít na stránkách discgolf.cz.