Bedřich Smetana Memoriál

Bedřich Smetana Memoriál je dnes už tradiční novojičínský turnaj, který za ty roky, co existuje, neustále vyvíjí. Původně se jmenoval Nový Jičín Open, pak jsme jej přejmenovali na současný název a začali jej pořádat dvakrát do roka (v červnu a v prosinci). Později jsme jej začali pořádat v sudé roky v prosinci a v liché v červnu a v současné době jej pořádáme jednou do roka začátkem března (okolo 1.3., kdy má Bedřich svátek). Odehrává se vždy na dočasném 12jamkovém hřišti (designérem je Kryštof Novák) v novojičínských Smetanových Sadech. Jamky jsou krátké, ale technické, jsou tak výzvou pro začátečníky i pokročilejší hráče. Rekord hřiště je -11. Turnaj vždy organizujeme ve spolupráci se SVČ Fokus Nový Jičín, bez kterého by to zkrátka nešlo. Bedřich je možná “jen” regionálním jednodenním turnajem, ale my k němu přistupujeme stejně, jako k Mistrovství České republiky. Zkuste stihnout zaregistrovat a případně se přijďte aspoň podívat. A pochopíte.

Nový Jičín Open 2012

První novojičínský turnaj se odehrál 20.10.2012. Bohužel se nedochovaly skórkarty, výsledky, ani počet účastníků. Víme jen, že tenhle turnaj nastartoval rozvoj discgolfové komunity v Novém Jičíně a že vyhrál Lukáš Jedlička. A taky máme video:

NJ Wintercup 2012

Když první turnaj vzbudil takový zájem, nemohli jsme odolat a udělali druhý. Bohužel se opět nedochoval přesný počet účastníků, ani výsledky, nicméně víme, že vyhrál Lukáš Jedlička.

Nový Jičín Open 2013

V červnu 2013 proběhl další turnaj ve Smetanových Sadech. Tentokrát už byl zájem větší, rozšířili jsme proto hřiště na nynějších 12 jamek a zúčastnilo se 43 hráčů! Otevřely se 3 kategorie – MPO (vítěz Lukáš Jedlička), FPO (vítězka Nikola Kociánová) a MJ1 (vítěz Matěj Vojtík). A i ty výsledky už máme, pokud tedy ještě funguje starý web.

Vánoční Bedřich Smetana Memoriál 2013

Turnaj jsme přejmenovali. “Nový Jičín Open” nám připadalo takové suché a Bedřicha Smetanu máme rádi, tak proč ho neuctít turnajem? 🙂 Vítězem se stal (kdo jiný než) Lukáš Jedlička! V FPO vyhrála naše budoucí předsedkyně Petra Javorková, v MPM Ivo Vojtík a v MJ1 Matěj Vojtík. Výsledky jsou tady, nebo tam minimálně byly když jsme tenhle článek psali.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2014

Opět 60 hráčů a opět skvělá atmosféra. V prvním kole turnaje se Kryštof Novák hecnul a zahrál -11 (dvojky na všech jamkách, kromě č. 3) a i dalšími stabilními výkony si vysloužil vítězství v turnaji a dosavadní nejlepší skóre vůbec, 94 hodů (-32) včetně finále! V kategorii FPO vyhrála Petra Javorková, v MPM Miroslav Gold a v MJ1 František Trenz. Celkové výsledky jsou tady, možná.

Vánoční Bedřich Smetana Memoriál 2014

Ročník, který začal trhat rekordy. Turnaj se naplnil za (v té době neuvěřitelných) 1 hodinu a 31 minut! Nakonec hrálo 58 hráčů (protože lidi se neumí odhlašovat z turnajů, na waiting listu bylo jmen dost – prosíme, odhlašujte se předem, pokud nedáte vědět a na turnaj nepřijedete, z příštího ročníku vás smažeme). MPO vyhrál opět Lukáš Jedlička, FPO opět Petra Javorková, MJ1 Jakub Zdráhal a MPM Radek Knápek. Kompletní Schrödingerovy výsledky.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2015

Pokud předchozí ročník začal trhat rekordy, tak tenhle v tom určitě pokračoval. Registrace byla plná po 16 minutách (!!!!!!!) a zúčastnilo se 60 hráčů. Vítězem v MPO se stal Jiří Šebek, v FPO opět Petra Javorková, v MPM opět Radek Knápek a v MJ1 Adam Klimeš. Na výsledky se můžete podívat zde.

Zimní Bedřich Smetana Memoriál 2015

Registrace byla rachot. 60 hráčů za 1 minutu a 43 sekund. Tím se zájem o Bedřich Smetana Memoriál posunul na úroveň zájmu o turnaje finské túry ve Finsku, kde se turnaje plní do 2 minut. Sami jsme byli šokovaní a všem moc děkujeme za podporu! Nakonec zvítězil Michal Grepl v MPO, opět Petra Javorková v FPO, opět Radek Knápek v MPM a Jakub Knápek v MJ1. Kompletní výsledky jsou tady.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2016

Turnaj se vyvedl a všichni jej vychvalovali a my jsme tak opět mohli ukázat rozličnému hráčskému zastoupení, že akce ve Smetanových sadech jsou naše parketa. Vítězem kategorie MPO se stal sám ředitel turnaje Kryštof Novák, kategorii FPO ovládla Petra Javorková, v kategorii MPM nenašel přemožitele Martin Kubát a v kategorii MJ1 slavil úspěch Bohdan Bílek.

Zimní Bedřich Smetana Memoriál 2016

Na tomto ročníku padlo 5 es na pěti různých jamkách, to je historicky nejvíce za jeden turnaj! V kategorii MPO zvítězil Ondřej Vojtášek, v kategorii FPO si odnesla hlavní cenu Martina Vodičková, v kategorii MPM zazářil Martin Zdráhal a kategorii MJ1 ovládnul Bohdan Bílek.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2017

Turnaj se opět velice vyvedl. Sluníčko hřálo a dobrá nálada byla všudypřítomná. V kategorii Open získal první místo Kryštof Novák (-28), u kterého se potvrdilo, že když má kraťasy (je teplo), tak je prostě ve formě. Druhé místo po rozhozu s Kryštofem obsadil Jakub Zdráhal (-28) z Přerova a třetí místo si domů odnesl Jakub Knápek (-27).

V kategorii Women obsadila krásné první místo Martina Vodičková (-7). O tři hody za ní skončila Kristýna Fojtíková (-4). Bronzovou pódiovou příčku pak obsadila Ľubomíra Bílková (+10).

V kategorii nejmladší – Junior získal první místo domácí Radek Dostál (-16). Těsně za ním skončili na druhém děleném místě Šimon Galia společně s Martinem Šípkem (-14).

V kategorii nejzkušenější pak obsadil první místo Martin Zdráhal z Přerova (-22). O dva hody za ním se umístil náš domácí borec Radek Knápek (-20) a třetí místo si domů odnesl také náš domácí borec Karel Dostál (-18).

Kompletní výsledky lze najít na stránkách discgolf.cz, které už v tuto chvíli bohužel nejspíš nefungují.

Vánoční Bedřich Smetana Memoriál 2017

Mezi vánočními svátky roku 2017 se uskutečnil další ročník Bedřich Smetana Memoriálu. I když to celé Vánoce vypadalo, že by turnaj mohl být bez sněhu, tak den před ním napadlo pár centimetrů sněhu a nakonec se turnaj Bedřich Smetana Memoriál odehrál na “smetaně”.

Kategorii Open ovládl Jakub Zdráhal z Přerova (-22). O dva hody za ním skončil náš domácí borec, vycházející hvězda Českého i Evropského discgolfu, Bohdan Bílek (-20) a o hod za ním, na třetím místě, skončil také domácí Dominik Luong (-19).

V kategorii Women se dámy dohodly, že finále hrát nebudou (panovaly velice mrazící podmínky). Po třech kolech tedy bylo pořadí následující: na prvním místě skončila Petra Greplová (-3), druhé místo obsadila Eliška Brátková (0) a třetí místo získala Ľubomíra Bílková (8).

V kategorii Junior se jednalo o bratrský souboj dua Dostálových. Nakonec svého staršího bratra Radka Dostála (-13) porazil Jakub Dostál (-14) o 1 hod a získal tak první místo. Bratry Dostály pak doplnil krásným třetím místem Jiří Trčka (-12) z Kopřivnice.

Kategorii Master ovládl Petr Zahrádka (-15). O dva hody za ním skončili na děleném druhém místě domácí Karel Dostál a Martin Kubát z Ostravy (-13).

Kompletní výsledky kdysi šlo najít na stránkách discgolf.cz.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2018

Další červen a další letní Vánoce. Neboli Letní Bedřich Smetana Memoriál. Pod taktovkou jej tentokrát měl Pavel Kotala s Míšou Greplem, kteří se za vydatné podpory našeho klubu zhostili své role parádně. Výsledky na discgolf.cz už bohužel nenajdeme a ani web.archive.org nám v tom moc nepomohl. Nicméně alespoň známe medailisty.

Kategorii MPO kompletně ovládli domácí, tedy 1. Michal Grepl, 2. Jakub Knápek a 3. Bohdan Bílek. V MJ18 zvítězil domácí Šimon Galia, druhý byl Martin Štípek a třetí Marek Vincour. V MP40 Zvítězil Rudolf Konečný, stříbrný byl Petr Zahrádka a bronz bral Michal Jiřík. V FPO vyhrála domácí Petra Bártková, druhá byla Jiřina Mrázková a třetí Lubka Bílková.

Vánoční Bedřich Smetana Memoriál 2018

Jupí, první turnaj na idiscgolf.cz, novém výsledkovém webu České asociace discgolfu. Výsledky tedy máme a jsou zde: https://idiscgolf.cz/turnaje/51.

V kategorii MPO vyhrál náš předseda Kryštof Novák, druhý byl Tomáš Dostál a třetí Vašek Andrš. V FPO zvítězila Martina Vajdová, druhá skončila Martina Kalinová a třetí Gatorka Eliška Bártková. V MP40 vybojoval zlato Radek Čižmař, stříbrný skončil Rudolf Konečný a bronzový Gator Karel Dostál. V MJ18 vyhrál domácí Jakub Dostál před domácím Janem Bártkem, třetí skončil Jan Janků.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2019

Kompletní výsledky najdete tady: https://idiscgolf.cz/turnaje/156. V MPO brali všechny medaile Gatoři v tomto pořadí: Bohdan Bílek, Michal Grepl a Jakub Veselý. V FPO zvítězila rovněž domácí Eliška Bártková před Helenou Tiefenbachovou a domácí Julií Bílkovou. MP40 vyhrál Rudolf Konečný, druhý byl Jiří Raška a třetí Martin Zdráhal a MJ18 vyhrál Jan Janků před Martinem Opršalem a Ondřejem Roháčem.

Vánoční Bedřich Smetana Memoriál 2019

Výsledky máme, ale fotky bohužel ne. Inu, co naplat.

V kategorii MPO zvítězil Jakub Zdráhal před domácím Bohdanem Bílkem a Jiřím Sobkem. V FPO vyhrála Andrea Jenčke před Rézou Kahudovou a Hanou Buráňovou. MP40 znovu vyhrál Rudolf Konečný před Martinem Zdráhalem a Jirkou Provazníkem a MJ18 vyhrál domácí Jakub Dostál před Petrem Mrázkem a Martinem Opršalem.

Letní Bedřich Smetana Memoriál 2021

Po COVIDové pauze jsme si dali stejný scénář, jako v roce 2019. Výsledky máme, fotky nikoliv. Nedá se nic dělat.

V kategorii MPO vyhrál Vojtěch Bobek před domácím Jakubem Veselým a Jakubem Dostálem, v FPO brala výhru Gatorka Eliška Bártková před druhou mladičkou Gatorkou Kristýnou Jurčíkovou a Martinou Bittnerovou, v MP40 vyhrál Roman Jurajda před domácím Karlem Dostálem a Tomášem Petříčkem, v MJ18 vyhrál domácí Silvestr Mikuláštík před domácím Danielem Potůčkem a domácí Nikol Mikuláštík a nově zavedenou nováčkovskou kategorii vyhrál Petr Tůma před Marcelem Tóthem a domácím Jindřichem Závodným.

Bedřich Smetana Memoriál 2023

Máme výsledky i fotogalerii! Na tomhle turnaji se událo něco dosud neviděného. Nejenže skončili na prvních třech místech v MPO naši členové, ale ještě k tomu to taky byli naši Kubové a měli všichni tři stejně, tak museli do rozhozu! Nakonec vyhrál Kuba před druhým Kubou a třetím Kubou.

No dobře, v MPO zvítězil Jakub Dostál, druhý byl Jakub Veselý a třetí Jakub Knápek. V FPO vyhrála naše Eliška Bártková před Barborou Havlovou a Martinou Bittnerovou. V MP40 obhájil Roman Jurajda před naším Karlem Dostálem a Michalem Jiříkem, v MJ15 pak vyhrál náš Silvestr Mikuláštík před Filipem Janů a Štěpánem Burýškem. V nováčkovské kategorii MA4 vyhrál Aleš Beier před domácím Martinem Blažkem a Jirkou Burýškem.

Bedřich Smetana Memoriál 2024

Termín máme: 2. března 2023. Turnaj také bude poprvé součástí Novojičínské discgolfové Tour a změníme i kategorie, ve kterých se bude soutěžit. Půjde o MA1, MA2, MA3, MA4, FPO a MJ15. Mějte oči na štopkách, ať vám neunikne registrace.

O Moravian Gators

Nový Jičín je takovou Mekkou českého discgolfu. Discgolf se totiž díky firmě HEPA group s.r.o. (DiscGolfPark a proDiscgolf.cz) začal šířit právě odtud – pomocí budování pevných hřišť a pořádání turnajů. Novojičínský discgolfový klub na sebe tedy nenechal dlouho čekat. V roce 2013 vznikla myšlenka a název Moravian Gators a v roce 2014 už to bylo oficální.

V současné době klub združuje více než 50 milovníků a milovnic discgolfu z Nového Jičína i odjinud. Pořádáme společné klubové tréninky, vedeme discgolfový kroužek v SVČ Fokus a snažíme se u nás ve městě discgolf rozvíjet jak jen to jde.

Nadcházející akce

Středa 22.5.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Středa 29.5.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Středa 5.6.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Pátek 7.6.

All Day
O Pohár starosty - soutěž základních škol

Středa 12.6.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Klubový Instagram

{"error":{"message":"Error validating access token: Session has expired on Sunday, 07-Apr-24 02:06:22 PDT. The current time is Tuesday, 21-May-24 06:47:15 PDT.","type":"OAuthException","code":190,"fbtrace_id":"AxQlgXQBmvGDA-1JSeI6VRV"}}

Partneři