Klubové tréninky

Bez práce nejsou koláče a bez tréninku nejsou úspěchy. To po těch letech u nás v klubu už dobře víme. Nejúspěšnějším klubem v České republice, nebo spíše střední Evropě, jsme se totiž nestali náhodou. Naši členové k discgolfu přistupovali velmi zodpovědně už od počátku, avšak trénovali spíše individuálně a každý podle svého gusta.

To jsme se v roce 2022 rozhodli změnit a zavedli pravidelné klubové tréninky. Od října do června každou středu od 17:30 do 19:00 pilně trénujeme. V letní čas venku (většinou na DiscGolfParku Bocheta), v zimní čas potom uvnitř v tělocvičně na ZŠ Jubilejní. Tréninky máme rozděleny tématicky na discgolfové (věnujeme se technice, tréninku puttování či kompenzaci, tedy házení opačnou rukou), kondiční (kruhové tréninky a podobně pro zdravé tělo) a oddechové (hraní týmových a dalšíc her, soutěže). Stejně jako discgolf samotný jsou i tréninky určené pro sportovce všech věků a tvarů.

Od listopadu 2023 jsme přidali ještě jeden tréninkový blok na ZŠ Jubilejní každé úterý od 19:00 do 20:30, kdy každý trénuje individuálně. K dispozici jsou discgolfové koše a drivovací síť.

Tréninky jsou určené zejména pro naše členy a lidi, kteří už se s discgolfem alespoň setkali. Pro discgolfu neznalé a méně pokročilé hráče, hráčky a hráčata nabízíme ve spolupráci s SVČ Fokus kroužek. Čas od času uspořádáme taky nějakou tu výukovou Akademii pro veřejnost a chystáme také Novojičínský Den Discgolfu. Podrobnosti o trénincích i dalších událostech najdete v našem Kalendáři akcí.

Hlavním trenérem je Kryštof Novák, dalšími trenéry jsou Petr Masník a Michal Grepl.

O Moravian Gators

Nový Jičín je takovou Mekkou českého discgolfu. Discgolf se totiž díky firmě HEPA group s.r.o. (DiscGolfPark a proDiscgolf.cz) začal šířit právě odtud – pomocí budování pevných hřišť a pořádání turnajů. Novojičínský discgolfový klub na sebe tedy nenechal dlouho čekat. V roce 2013 vznikla myšlenka a název Moravian Gators a v roce 2014 už to bylo oficální.

V současné době klub združuje více než 50 milovníků a milovnic discgolfu z Nového Jičína i odjinud. Pořádáme společné klubové tréninky, vedeme discgolfový kroužek v SVČ Fokus a snažíme se u nás ve městě discgolf rozvíjet jak jen to jde.

Nadcházející akce

Středa 22.5.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Středa 29.5.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Středa 5.6.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Pátek 7.6.

All Day
O Pohár starosty - soutěž základních škol

Středa 12.6.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Klubový Instagram

{"error":{"message":"Error validating access token: Session has expired on Sunday, 07-Apr-24 02:06:22 PDT. The current time is Tuesday, 21-May-24 05:36:12 PDT.","type":"OAuthException","code":190,"fbtrace_id":"ACcMeLhQpL6cdj89DdRKdO5"}}

Partneři