Pohár starosty

Pohár starosty města Nový Jičín není sice tak úplně naší akcí, je pro nás ale nesmírně důležitý. Jde totiž o sportovní soutěž všech základních škol v našem městě a od roku 2023 je v něm zapojený i discgolf. Dopomohly k tomu zejména Discgolfové Arény, které ve městě vyrostly.

Onu discgolfovou součást celé události máme samozřejmě na starost a hned v prvním roce jsme se jí zhostili s patřičnou zodpovědností. Vyjednali jsme partnerství se značkou Discmania, díky ktero dostalo všech 30 účastnících se dětí vlastní discgolfový disk, který si po turnaji mohli nechat. Žáci i žákyně byli patřičně proškoleni a poté se vydali na dvoukolový turnaj na zkráceném 6jamkovém layoutu DiscGolfParku Bocheta.

V roce 2024 se do Poháru starosty zapojíme znovu a to v termínu 7.6.2024. Těšte se!

O Moravian Gators

Nový Jičín je takovou Mekkou českého discgolfu. Discgolf se totiž díky firmě HEPA group s.r.o. (DiscGolfPark a proDiscgolf.cz) začal šířit právě odtud – pomocí budování pevných hřišť a pořádání turnajů. Novojičínský discgolfový klub na sebe tedy nenechal dlouho čekat. V roce 2013 vznikla myšlenka a název Moravian Gators a v roce 2014 už to bylo oficální.

V současné době klub združuje více než 50 milovníků a milovnic discgolfu z Nového Jičína i odjinud. Pořádáme společné klubové tréninky, vedeme discgolfový kroužek v SVČ Fokus a snažíme se u nás ve městě discgolf rozvíjet jak jen to jde.

Nadcházející akce

Klubový Instagram

Partneři