Discgolfová Zahrádka Starý Jičín

Nejde sice úplně o novojičínské sportoviště, ale Starý Jičín je vzdálenostně i našemu srdci tak blízko, že jej tady zkrátka musíme uvést. Discgolfová Zahrádka navíc vznikla zejména díky dvěma naším dlouholetým členům – Petru Ryšánkovi (a jeho firmě ACZ Machinery) a Michalu Greplovi. Hřiště kompletně zafinancovali a s pomoci několika dalších lidí i postavili.

Jde o kratší technickou pětijamku, která vám ale nedá nic zadarmo. Fairwaye jsou úzké, greeny rychlé a i převýšení dělá celou hru zajímavější. Kde přesně se Discgolfová Zahrádka nachází najdete na naší mapě, případně vám ale pomůže i aplikace UDisc.

O Moravian Gators

Nový Jičín je takovou Mekkou českého discgolfu. Discgolf se totiž díky firmě HEPA group s.r.o. (DiscGolfPark a proDiscgolf.cz) začal šířit právě odtud – pomocí budování pevných hřišť a pořádání turnajů. Novojičínský discgolfový klub na sebe tedy nenechal dlouho čekat. V roce 2013 vznikla myšlenka a název Moravian Gators a v roce 2014 už to bylo oficální.

V současné době klub združuje více než 50 milovníků a milovnic discgolfu z Nového Jičína i odjinud. Pořádáme společné klubové tréninky, vedeme discgolfový kroužek v SVČ Fokus a snažíme se u nás ve městě discgolf rozvíjet jak jen to jde.

Nadcházející akce

Klubový Instagram

Partneři