Novojičínská letní discgolfová liga

NJLDGL je další nový projekt z roku 2023, jde o takovou nezávaznou srandovní průběžnou letní ligu pro všechny, kdo rádi hrají discgolf v Novém Jičíně. Tato liga se hraje přes UDisc, nemá žádné startovné a ani žádné ceny. Je zkrátka pro zábavu a dobrý pocit.

V roce 2023 se skládala z 13 kol od 5. června do 3. září (každý týden jedno). Své soutěžní kolo jste mohli odehrát kdykoli v týdnu, jen bylo potřeba mít aspoň jednoho spoluhráče, který se ligy také účastní a zapisovat do UDiscu. V kategorii MPO zvítězil náš Lukáš Španihel, v kategorii FPO naše Kristýna Jurčíková, v MP40 náš Radek Jurčík, v MJ15 náš Lukáš Novobilský a v nováčcích náš Pavel Žeravík. Inu, asi je vidět kdo je na Bochetě nejčastěji. Kompletní výsledky jsou zde.

V roce 2024 chystáme NJLDGL také, ale nejspíš ji okořeníme o další discgolfová hřiště ve městě či nejbližším okolí.

O Moravian Gators

Nový Jičín je takovou Mekkou českého discgolfu. Discgolf se totiž díky firmě HEPA group s.r.o. (DiscGolfPark a proDiscgolf.cz) začal šířit právě odtud – pomocí budování pevných hřišť a pořádání turnajů. Novojičínský discgolfový klub na sebe tedy nenechal dlouho čekat. V roce 2013 vznikla myšlenka a název Moravian Gators a v roce 2014 už to bylo oficální.

V současné době klub združuje více než 50 milovníků a milovnic discgolfu z Nového Jičína i odjinud. Pořádáme společné klubové tréninky, vedeme discgolfový kroužek v SVČ Fokus a snažíme se u nás ve městě discgolf rozvíjet jak jen to jde.

Nadcházející akce

Klubový Instagram

Partneři