Moravian Open

Moravian Open je takovou naší vlajkovou lodí. Je největším turnajem v naší režii a každoročně trhá rekordy. Odehrává se na tzv. DiscGolfParku Svině, na malebném kopci Svinec jen kousek od Nového Jičína, vždy první říjnový víkend. Designéry hřiště jsou naši zakládající členové – bratři Kryštof a Přemysl Novákovi.

Na turnaji si dáváme jak se patří záležet. Snažíme se jej organizovat co nejprofesionálněji, aby vše proběhlo hladce a hráči byli spokojeni. Nezapomínáme ale ani na diváky, kteří mají díky Moravian Openu možnost poznat discgolf v tom nejlepším světle (čti podzimním slunci). V případě Moravianu však platí – fotky řeknou více než tisíc slov.

První ročník proběhl v říjnu 2013, jednalo se o turnaj kategorie B ČADG a zúčastnilo se jej 67 hráčů. Počasí bylo nádherné a vítr dul jaksepatří silně. Nejlépe se se vším vypořádal Kryštof Novák (ředitel a hlavní pořadatel turnaje) a vyhrál tak hlavní kategorii MPO. V FPO zvítězila Katka Boďová, v MPM Martin Slížek a v MJ1 František Trenz. Kompletní výsledky jsou zde.

V roce 2014 se nám dostálo obrovské pocty. Moravian Open bylo mistrovstvím ČR v discgolfu. Snažili jsme se ještě více, než dříve, ale počasí nám tentokrát nepřálo. Celé první kolo se muselo odsunout až na odpoledne, z důvodu špatné viditelnosti (čti mlhy). Po obědě se však už doopravdy vyčasilo, a tak se nakonec odehrály 3 kola bez finále. Nejlépe se s turnajem popasoval několikanásobný mistr ČR Lukáš Filandr (MPO). V kategorii FPO zvítězila Jarča Havířová (vicemistryní se stala naše předsedkyně Petra Javorková), v kategorii MPM vyhrál Jozef Čierny (2. vicemistrem se stal náš člen Radek Knápek) a v kategorii MJ1 se stal mistrem ČR Jakub Knápek (náš člen). Kompletní výsledky jsou zde.

Moravian Open 2015 bylo turnajem kategorie A ČADG a zúčastnilo se jej rovných 90 hráčů (full house). Počasí přálo, bylo slunečno a foukal ten správný sviňský vítr. Nejlépe se s ním opět poprali Lukáš Filandr v MPO a Jarmila Havířová v FPO. V MPM zvítězil Daniel Večeř a v MJ1 Jakub Zdráhal. Kompletní výsledky jsou tady.

Moravian Open 2016 byl finálním turnajem 1. discgolfové ligy. Počasí nám přálo a i sluníčko se na nás usmálo. Nejlepších míst dosáhli Lukáš Filandr v kategorii MPO (-19), Jarmila Havířová v kategorii FPO (38), Jakub Zdráhal v kategorii MJ1 (-18) a Daniel Hokeš v kategorii MPM (-3). Kompletní výsledky lze najít na stránkách discgolf.cz.

Moravian Open 2017 se konalo již po páté. Opět se jednalo o finální turnaj kategorie A ČADG 1. discgolfové ligy. Trochu nezvykle nám počasí opravdu přálo všech 5 dní turnaje. Letos klasický formát turnaje ještě doplnila soutěž v doubles. S celým turnajem se nejlépe poprali: Michal Kúdela ze Slovenska v kategorii MPO (-20), Eva Králová v kategorii FPO (28), Petr Striegler v kategorii MJ3 (32), Jakub Knápek v kategorii MJ1 (-18), Marek Šimon v kategorii MPM (11) a Miroslav Gold v kategorii MPG (41). Všem vítězům gratulujeme! Kompletní výsledky můžete najít na stránkách discgolf.cz.

Moravian Open 2018 se bude konat v září 27. až 30. Více informací o tomto turnaji lze najít na této stránce.