Novojičínská discgolfová Tour

Na začátku roku 2023 jsme si konečně uvědomili, že nemůžeme pořád dělat jenom velké turnaje pro přespolní, potažmo dokonce zahraniční hráče, ale že pokud chceme nabrat nové členy, musíme pro ně zkrátka a dobře pořádat akce.

Tadá, světlo světa spatřil první ročník Novojičínské discgolfové Tour. Skládala se ze čtyř turnajů, z nichž všechny proběhly na DiscGolfParku Bocheta. První tři byly na různých rozšířených 12jamkových layoutech a ten poslední byl noční na klasickém 9jamkovém hřišti. Zavedli jsme také moderní kategorie zakládající se na Českém ratingu. V FPO celkově zvítězila Martina Bittnerová, druhá byla naše Karolína Jurčíková a třetí naše Sandra Blažková. V MJ15 vyhrál Jan Hejda, druhý byl Lukáš Vyvial a třetí Štěpán Burýšek. V MA1 vyhrál náš Lukáš Španihel, druhý byl náš Tomáš Novobilský a třetí Petr Tůma. V MA2 zvítězil Tomáš Petříček, druhý byl náš Pavel Žeravík a třetí Radek Čižmař. V MA3 vyhrál náš Jindřich Závodný, druhý byl náš Daniel Potůček a třetí také náš Filip Košťal. V MA4 zvítězil náš Jakub Moj před Jirkou Burýškem a naším Martinem Blažkem.

I pro rok 2024 máme NJDGT v plánu, skládat se bude z pěti turnajů a zapojen do ní bude i Bedřich Smetana Memoriál, (doufejme) otevírací turnaj DiscGolfParku Skalky a snad také turnaj na jednodenním dočasném hřišti v Sirkových lesích. Těšíme se!

O Moravian Gators

Nový Jičín je takovou Mekkou českého discgolfu. Discgolf se totiž díky firmě HEPA group s.r.o. (DiscGolfPark a proDiscgolf.cz) začal šířit právě odtud – pomocí budování pevných hřišť a pořádání turnajů. Novojičínský discgolfový klub na sebe tedy nenechal dlouho čekat. V roce 2013 vznikla myšlenka a název Moravian Gators a v roce 2014 už to bylo oficální.

V současné době klub združuje více než 50 milovníků a milovnic discgolfu z Nového Jičína i odjinud. Pořádáme společné klubové tréninky, vedeme discgolfový kroužek v SVČ Fokus a snažíme se u nás ve městě discgolf rozvíjet jak jen to jde.

Nadcházející akce

Středa 22.5.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Středa 29.5.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Středa 5.6.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Pátek 7.6.

All Day
O Pohár starosty - soutěž základních škol

Středa 12.6.

17:30 – 19:00
Organizovaný trénink - Bocheta

Klubový Instagram

{"error":{"message":"Error validating access token: Session has expired on Sunday, 07-Apr-24 02:06:22 PDT. The current time is Tuesday, 21-May-24 06:45:15 PDT.","type":"OAuthException","code":190,"fbtrace_id":"A2kzbALUg8sWxdlL4MnatRe"}}

Partneři