#5 Členové Moravian Gators: Michal Grepl

0

Dnes se vám v naší pravidelné rubrice představí Michal Grepl. Michal patří k “nejmladším”, ale za to nezkušenějším členům našeho klubu. Přidal se k nám teprve letos začátkem roku, ale tak nějak jsme ho všichni brali jako jednoho z nás už mnohem dříve. Michal je jeden z největších ambasadorů discgolfu v České republice a my mu za to moc děkujeme! 


Jak jsem se stal krokodýlem aneb život je o třech velkých životních rozhodnutích.

Vážení kamarádi, přátelé, milí čtenáři. Dovolte mi abych se Vám představil. Jmenuji se Michal Grepl a opletačky s discgolfem začaly už v roce 2005, kdy jsme společně se mým dlouholetým kamarádem Přemkem přebrodili velkou louži a ocitli se ve spojených státech. Tam jsme poprvé propadli kouzlu plastového nesmyslu.

Je to jako dnes, když si vzpomenu, jak jsme společně Přemkem zasedli pod dvě vysoké borovice, vyčerpáni po náročném, našem prvním životním 18 jamkovém kole, podívali jsem se na sebe a řekli: Tohle u nás musíme začít hrát taky. Nasledoval první podomácku ukovaný koš a první 9 jamkové hřiště na jeden koš u vysokoškolských kolejí Evžena Rošického v Olomouci. Pamatuji si, jak studenti jiných oborů postávali na balkónech kolejí a ťukali si na čelo s tím, co to ti rekrouši (studenti oboru rekreologie) zase vymýšlí. Pan správce kolejí a jeho balkónové muškáty by mohli o naši devítce barvitě vyprávět. Discgolf se v nás zagripoval natolik, že se stal nedílnou součástí našeho já.

Ne nadarmo jsem proto uvítal nabídku studia ve Finsku, abych v této zemi mohl nabrat zkušenosti a mohl začít psát diplomku právě o discgolfu.  Samotné studium nakonec příliš o discgolfu ani o diplomce nebylo, ale i na discgolf došlo. To se psal rok 2006 (rok 2006 je spojen se vznikem Discmanie ve Finsku). Po finské zkušenosti následovalo studium v  USA a opět discgolfoví nadšenci kolem mě (rok 2008/2009).

V roce 2009 následoval přesun do malého podhorského městečka, které disponuje 12 jamkovým a 18 jamkovým hřištěm. Takže zase ten discgolf. Do toho si volám s Přemkem a ten mi sděluje, že se rýsuje první discgolfové hřiště v ČR. Povzbuzen touto informaci se  v roce 2011 vracím na měsíc zpět z Kanady do ČR s tím, že mám spoustu volného času a mohu Přemkovi pomoci s rozjezdem discgolfu. A tak jsme společně začali budovat a rozšiřovat povědomí o discgolfu. No a z mého plánovaného měsíčního pobytu v ČR s stalo 1. velké životní rozhodnutí (do Kanady už jsem se nikdy nevrátil).

A teď už se konečně dostáváme k tomu, jak jsem se stal krokodýlem.

Pár prvních postavených hřišť vedlo k pozvednutí nadšení hned několika aktivních jedinců, kteří zapříčinili vznik několika klubů. Nejaktivnější kluby, které vznikly v těsném sousedství byly kluby Moravian Gators Nový Jičín, z.s. a Bushcraft discgolf Kopřivnice. Mezi těmito kluby jsem vždy pendloval a vnímal je jako bratrské kluby (jakožto kopřivničan jsem se tedy stal členem klubu Bushcraft discgolf Kopřivnice). Víc lidí, víc osobností na obou stranách však přineslo vyhrocení zprvu přátelské rivality. Tato osobnostní rivalita pokračovala i v mém klubu (Bushcraft) a tak jsem se rozhodl, že se stanu sám sobě svým discgolfistou a budu Kopřivnický discgolfista. Jakožto kopřivničan jsem měl v plánu založit také nový klub, ale bohužel jsem se k úplné realizaci nedostal.

Místo toho jsem však udělal 2. velké životní rozhodnutí – založil rodinu, stal se milujícím manželem, láskyplným otcem a díky těmto životním změnám došlo i k změně trvalého bydliště (Starý Jičín).

Proto jsem se rozhodl učinit 3. velké životní rozhodnutí a to, že požádám discgolfovou rodinu Gatoru o osvojení mé maličkosti. A tak se i stalo. Ze samotáře, kopřivnického discgolfisty, se stal krokodýl, člen velmi aktivní rodiny discglofistů z Nového Jičína.

Stručněji by se celý tento příběh dal napsat asi takto: Kroků pár, času dýl a je ze mě Krokodýl! 0)

Michal Grepl, Člen klubu Moravian Gators


Michalovi přejme mnoho štěstí při dalších životních rozhodnutích a taky hodně radosti z těch 3 výše popsaných! 🙂

Předchozí příspěvekNásledující příspěvek

Podobné příspěvky