DiscGolfPark Bocheta

Discgolf v Novém Jičíně hrajeme už od roku 2012. Nejdříve byly naším domácím hřištěm Smetanovy sady, kde jsme si v úplných začátcích navrhli 18 jamkové hřiště (průměrná délka jamky byla něco kolem 60 m a házeli jsme drivery). O nějakou dobu později jsme si vymysleli 9 jamkové hřiště (pro účely prvního turnaje Nový Jičín Open), ke kterému jsme přidali ještě další 3 jamky kvůli kapacitě na třetí novojičínský turnaj (Nový Jičín Open 2013). A tento kurz se stal na dlouhou dobu naší základnou, naší domovinou, naším ne zrovna výřečným, i když přísným trenérem. I díky němu háže většina vysloužilejších členů našeho klubu právě puttery. Jenže čas šel dál, Novy Jičín si přál a discgolfový bůh dal. Na přelomu jara a léta 2014 bylo v Novém Jičíně postaveno pevné hřiště – DiscGolfPark Bocheta (domácky Bočeta) – a my jsme štěstím bez sebe!

e067b8_377c97c5d02a408e8e5a286a7e9e1209

Nutno podotknout. Naši hru to od základu změnilo. DiscGolfPark Bocheta totiž není o putterech a rovných, přesných a technických hodech. Je na otevřeném prostranství, házet je nutno dále (na 2-3 jamkách je driver skutečně potřeba) a do hry často vstupuje vítr. DiscGolfPark Bocheta je ideálním hřištěm pro trénink. Dá se říct, že má i svou driving range, která je ovšem zatím spíše fantaskní, nežli reálná. Zkrátka tam je velká drivovací plocha.

DiscGolfPark Bocheta nabízí 9 jamek. Ale těchto 9 jamek nabízí nespočet možností, jak je zahrát. Myslím si, že toto hřiště se od většiny hřišť v České republice hodně liší. Měl jsem to štěstí hrát finská hřiště a tohle mi je hodně připomíná. Infoboard vám kvůli malému počtu stromů nalhává, že hřiště bude lehké, ale jakmile stanete hřišti tváří v tvář, poznáte, jak náročné toto hřiště je. Jsem rád, že máme v Novém Jičíně právě takové hřiště. Věřím, že nás jako klub hodně posune dopředu, a stane se tak nedílnou součástí našeho týmového ducha.

Samuel Dušek

Současným rekordmanem je Lukáš Jedlička, který hřiště zahrál za -9 (birdie na každé jamce). Pokud víme, v tuto chvíli je jediným držitelem tohoto skóre. Vylepšit už to jde jedině esem. Těch na Bočetě padá až až. Posuď sám:

Jamka č. 1 –  Jakub Knápek 5x, Petr Masník 3x, Radek Knápek, Radek Dostál, Šimon Galia

Jamka č. 2 – Radek Dostál 2x, Pavel Kotala, Šimon Galia, Petr Masník, Jakub Knápek

Jamka č. 4 – Jakub Knápek, Petr Masník

Jamka č. 5 – Šimon Galia 2x, Radek Dostal 2x, Petra Javorková, Petr Masník, Filip Simper

Jamka č. 6 – Šimon Galia 2x, Radek Dostál

Jamka č. 8 -Šimon Galia 3x. Jakub Knápek, Radek Knápek, František Trenz, Karel Dostál, Jakub Dostál

Jamka č. 9 – Šimon Galia 6x, Petr Masník, František Trenz

 

I přesto, že je „Bočeta“ našim milovaným domácím hřištěm a nedáme na ni dopustit, společnými silami jsme vymysleli upravenou 18-jamkovou verzi, která ti přijde vhod, když si budeš chtít hodit trošku dále a trošku složitěji. Par hřiště je 58, nejdelší jamka má 207 m, celková délka hřiště je 1762 m, což je 1098 m delší než 9-jamková verze! Pokud se rozhodneš hrát tuhle verzi hřiště, dbej zvýšené opatrnosti, jelikož jamky se křižují a na některých nevidíš do prostoru kam házíš! Současným rekordmanem je Kryštof Novák, který hřiště zahrál za -13.

12165693_10204574513954078_406105271_n