Mezi 27. zářím a 1. říjnem měli návštěvníci Svince možnost nahlédnout pod pokličku mladého, stále populárnějšího sportu, jehož jméno zní discgolf. Dělo se toho zde vážně hodně. Začalo to ve středu 27. září, kdy se zde konala discgolfová akademie, která byla určena pro začátečníky a středně pokročilé hráče.

Ve čtvrtek se konal doprovodný turnaj ve dvojicích – Moravian doubles. Hrálo se v kategoriích Open a Mix, v kategorii mix se z vítězství radovala Eliška Bártková spolu s Františkem Trenzem. V kategorii Open vyhrál Jakub a Radek Knápkovi.

V pátek byla od hraní menší pauza, v podvečer se na náměstí konala soutěž v puttování a poté následoval meeting, kde se hráči seznámili s mapkou hřiště a obdrželi hráčské balíčky.

V sobotu a v neděli se ale odehrálo to, na co všichni discgolfisté nedočkavě čekali. Moravian open 2017, tradiční dvoudenní turnaj první discgolfové ligy kategorie A, kvůli kterému se zde sjeli nejen nadšenci ze všech koutů republiky, ale také naši sousedé ze Slovenska. Zúčastnilo se ho 90 hráčů, kteří se museli poprat s osmnáctijamkovým hřištěm, které je sice velmi náročné, jak z důvodu vysokého převýšení, tak také z důvodu délky jamek (nejdelší jamka tento rok měřila 303 metrů), ale ty výhledy do okolí a atmosféra prostě stály za to. Jakub Knápek obsadil první místo v kategorii Junior a Radek Dostál si v téže kategorii vybojoval třetí místo. Eliška Bártková si v kategorii Women odnesla pohár za druhé místo. Kryštof Novák si zajistil třetí místo v kategorii Open. Radek Knápek si z turnaje odnesl stříbrnou medaili.

Za tímto vším stál klub Moravian Gators, který turnaj pořádal a celé hřiště pečlivě připravil. Na příští rok mají velké plány, ale o tom až někdy příště…