#1 Členové Moravian Gators: Petr Masník

0
Petr Masník

Petr s discgolfem začal v létě roku 2014. S létajícím talířem už měl určité zkušenosti díky ultimate frisbee, ale s discgolfovým diskem nikoliv. Poprvé v životě hrál discgolf na turnaji v Přerově, o kterém mu řekl jeho kamarád Koty. Neskončil sice první, ale za to ani poslední. Discgolf ho už tehdy velmi bavil, turnajovou atmosféru si užíval, a tak postupně začal trénovat častěji a více soutěžit.

Za svou hráčskou kariéru se zúčastnil více než 50 turnajů po celé České republice, discgolf si zahrál i na Slovensku, v Rakousku a také v Anglii. Discgolfu se ale nevěnuje pouze jako hráč. Spolu s kolegy z DiscGolfParku postavil více než 10 hřišť v ČR, pracuje v discgolfovém obchodě proDiscgolf.cz, pomáhal s organizací a realizací mnoha turnajů a také discgolf představoval dětem se základních škol a na táboře.

Na discgolfu má rád především jeho variabilitu. Každý hod si může hráč tvarovat tak, jak chce, žádný hod není nikdy stejný. Jednou je hod jednoduchý, další je ale neskutečně složitý. Někdy člověk může popustit uzdu své fantazie, jindy je ale svázán pevnými pravidly. Občas se hraje v lese a mezi stromy je metrová škvíra, někde je otevřený prostor a hráč si může dělat co chce. Mnohdy tam člověku spadne i to, co by nemělo, někdy zase vypadne i to, co by tam rozhodně zůstat mělo. Radost z podařených hodů, z es, z výher v turnajích, ale zároveň zklamání z neúspěchu, vědomí, že to šlo udělat jinak a lépe, poučení pro příště. Tohle všechno je pro něj discgolf.

V budoucnu by se rád více podílel na propagaci a růstu discgolfu nejenom v ČR. Jako hráč se chce zaměřit na větší víkendové turnaje. Hraje s disky značky Innova, mezi drivery nedá dopustit na svého Bosse a Destroyera, u midrangů se může spolehnout na svého RocX3 nebo Gatora a co se týče putterů, Yetti Pro Aviar je u něj jasná volba. Jeho oblíbené hřiště na Moravě je Svině, hřiště postavené každým rokem na turnaji Moravian Open, oblíbené hřiště v Čechách je Hostačov. Důvodem je různorodost hřišť, hráč v nich musí využít všechny možné druhy hodů a prokázat všestrannou dovednost, to všechno v nádherném prostředí přírodní rezervace Svinec či zámeckého parku v Hostačově.

Podobné příspěvky