#2 Členové Moravian Gators: Kryštof Novák

0

Dnes se vám v naší pravidelné rubrice představí předseda našeho klubu Kryštof Novák. Kryštof to vzal opravdu od srdíčka a stejně tak ten discgolf i hraje – Srdcem!

S discgolfem jsem se poprvé setkal už tak dávno, že ani nevím kdy to bylo. Někdy potom, co se můj brácha Přemek vrátil z letní brigády v USA, kde jej i s Míšou Greplem objevili. Dovezl domů několik disků, nechal svařit koš a házeli jsme. Většinou do rybníka, jindy zkrátka do keře, dokud jsme všechny disky nepoztráceli. Na nějakou dobu to utichlo, ale frisbee spirit ve mně zůstal dál. Létající talíř mě zkrátka fascinoval a házel jsem ho kdykoli to bylo možné. Když se pak Přemek v roce 2010 rozhodl discgolf rozjet na plno, můj zájem na sebe nenechal dlouho čekat. V červenci 2011 už jsme společně mířili dělat spottery na PDGA Major European Open 2011 do finského Tampere. Vidět naživo, co s discgolfovými disky profíci dokáží, mne okamžitě uhranulo. Po návratu domů jsem disk až do zimy nepustil z ruky. Mým prvním turnajem byla Pohoř Open 2011, ktera se konala na kopci Veselí u Oder (:-D). Teď mám (jen v ČR) odehraných už 120 turnajů a nemám v plánu přestat.

Disky mne zkrátka táhnou a momentálně už si bez nich život ani nedokážu představit. Většinu svého soukromého i pracovního života proto věnuji právě jemu, starám se o eshop a značku proDiscgolf.cz, reprezentuji ji i výrobce disků Discmania a rád čas věnuji i mému milovanému klubu Moravian Gators Nový Jičín. Zkrátka a dobře: žiju discgolfem.

Mým největším cílem je udělat z discgolfu český národní sport. Ať už to bude díky mým vlastním výkonům, nebo práci na poli hashtagu #growthesport. Herně se však chci posouvat pořád dál, momentální cíl je určitě uhájit titul mistra ČR a konečně zvítězit i na Mistrovství střední Evropy. Pak se uvidí. Nejdůležitější pro mě je, aby mě to bavilo.

A soutěživost rozhodně není (jediným) důvodem, proč to tak je. Na letu disku je cosi magického. Člověk může sám sebe svými hody pořád dokola fascinovat. Žádné dva nejsou stejné. Někdy je jedna jamka ukrutně těžká a jindy ji můžu hodit pod koš jakoby mimochodem. Ale co je hlavní, správná cesta ke koši neexistuje. Správné jsou totiž úplně všechny…

Kryštof Novák, předseda klubu Moravian Gators

Našemu předsedovi neskutečně fandíme a držíme mu pěsti ať se mu všechny jeho cíle pro letošní sezónu vyplní!

Podobné příspěvky