#3 Členové Moravian Gators: Franta Trenz

0

Dnes se vám v naší pravidelné rubrice představí Franta Trenz. Franta je v discgolfu známý především pro svou neskutečnou bombu, vždyť taky drží český rekord v hodu diskem do dálky.

S discgolfem jsem začal přesně v den mých 15. narozenin, což je asi 4,5 roku zpátky… Šílené, jak ten čas letí. Nicméně, úplný začátek patří klubovým kolegům – Kryštofovi a Samovi. Přišli tehdy na naší základní školu uspořádat turnaj v Ultimate Frisbee a dali i nám možnost si zahrát. Kvůli tehdejšímu kolektivu jsem málem nehrál, ale díky přesvědčení paní Dos, že mám jít hrát s Ráďou aspol., jsem nakonec hrál. Také si pamatuju, že jsem šel s Kryštofem se podívat na Veselí 2013.

Nikdy nezapomenu své první tři disky – Champion Valkyrie, D-line MD2 a DX XD. Všechny lítaly, kam chtěly, přechod od Ultimate Frisbee byl krušný. Po asi dvou týdnech, kdy jsem si jednoduše chodil házet na fotbalové hřiště, jsem byl schopen ho přehodit i s putterem. A tady to začalo, má pýcha – vzdálenost. Ovšem technika byla hrozná, ale to jsem s postupem času vypiloval. Po těchto dvou týdnech byl turnaj na Raketě v Ostravě. Už si upřímně nepamatuju, jak to dopadlo, ale vím jedno, že mě to bavilo! Ovšem jak jsem byl mladý, tak jsem byl i hloupý. Každopádně po obrovské ostudě jsem se rozhodl, že to napravím a ukážu všem, že na to mám i normálně. A dařilo se. Postupem času se vše vrátilo zase do normálu.

Teď k něčemu pozitivnějšímu, k mým úspěchům: 2. místo MČR Dymník 2015, 1. místo Summer Vesec 2016 a český rekord v hodu do dálky (159m).

Do sezóny 2018 nastupuji s tím, že chci úspěšně ukončit SŠ, maturitu, přijímačky na VŠ, pokud se zadaří, tak umístit se v top 5 na MČR, ale to nejdůležitější – zůstat zdravý a hlavně, aby mě ten discgolf pořád bavil.

Franta Trenz, člen klubu Moravian Gators

Franta si pro nás připravil ještě jednu pecku, která vám jeho styl hry zas o něco více přiblíží. V následujícím videu nám Franta představí obsah jeho bagu!

Frantovi přejeme do nové sezóny 2018 jen to nejlepší! 

Podobné příspěvky