#4 Členové Moravian Gators: Šimon Galia

0

Dnes se vám v naší pravidelné rubrice představí Šimon Galia. Šimon patří k největším dříčům v našem klubu. Jeho progres je naprosto neskutečný a my se opravdu těšíme co nám Šimon v sezóně 2018 předvede.

Ahoj, jmenuji se Šimon Galia a dnes ti povyprávim něco o mém discgolfovém životě. Poprvé jsem se setkal s discgolfem v roce 2012, kdy mi Bohdan Bílek jednoho krásného letního odpoledne napsal jestli si nejdu zahrát do Smetanových Sadů v Novém Jíčíne discgolf. Moje první reakce byla tak jako u většiny lidí: “CO TO JE DISCGOLF”? Ze zvědavosti mě to přinutilo sbalit se a jít to zkusit. Úplně první disc, který jsem držel v ruce bylo C-line FD . Hráli jsme tzv. “na stromy”, kdy nám Bohdanova segrá Julča improvizovaně stavěla hřiště za chodu – v té době jsem ani nevěděl, že existují nějaké koše. Pamatuju si, že jsem odcházel zklamaný a že mě tento sport nezaujal. Později v dubnu 2014 se Tomáš Hermann spolu s Michalem Škarkou a mou sestrou Dominikou Hermannovou rozhodli zkusit si zahrát discgolf ve Valašském Meziříčí. Ze začátku se mi nechtělo, protože jsem už věděl co mě bude čekat, ale nakonec mě přemluvili a za to jim moc děkuji! Discgolf mě doslova pohltil. Poprvé jsem si vyzkoušel hrát discgolf na hřišti. Byl to úplně jiný zážitek než poprvé hra “na stromy”. Po nějaké době jsem začal chodit často trénovat s Bohdanem Bílkem, což mi zůstalo dodnes.

Můj úplně první turnaj byl s vypůjčenými disky – Letní Bedřich 2014, skončil jsem poslední, ale vůbec mi to nevadilo – bral jsem to jako zkušenost. Dlouho jsem neměl svůj vlastní disk, až po pár ušetřených týdenních kapesných jsem si konečně došel pro svoji Dx Gazelu do ProDG.cz (dnes proDiscgolf.cz), kde jsem trávil spoustu času. S tímhle diskem jsem hrál všechny typy hodů a po nějaké době začaly do mé sbírky přibývat další disky. V roce 2015 se u nás v Novém Jíčíně postavil discgolfpark Bocheta, kde jsem začal trávit celé dny až do setmění. Celkem se divím že mě to nepřestalo bavit hrát devítku třeba 16-25x denně ale vyplatilo se a já si hodil na hřišti své první eso. Setkával jsem se se spoustou lidí, kteří mi v discgolfu pomohli vypilovat techniku, například Kryštof Novák, Jakub Knápek a Bohdan Bílek, za což jim chci poděkovat. Díky moc kluci!

V roce 2016 jsem začal objíždět turnaje, končil jsem spíše dole než na předních příčkách ale po téhle sezóně jsem si řekl, že by to chtělo změnu. Zkusil jsem proto trénovat jak drivery tak putty a hned následující rok na prvním turnaji se to projevilo a vyhrál jsem ADD turnaj, což byl pro mě sen. Navíc jsem zahrál první kolo s raitingem nad 1000+. Potom přišlo MČR a po celkem dost velkém boji jsem nakonec vybojoval 3. místo. V tomto roce jsem se začal častěji umisťovat v turnajích. Celou tu dobu mě hnala myšlenka dostat se do Albatros prodiscgolf.cz teamu, po nějaké době mě ale tato vidina opustila, s tím že na to nemám výsledky. V prosinci následujícího roku se mi naskytla možnost dostat se do Prodigy teamu. Neváhal jsem a tuto příležitost využil a společně s Eliškou Bártkovou jsem se stal jejich členem. Po pravdě jsou to už 4 měsíce ale já tomu stále nemůžu uvěřit. Čeho bych chtěl v discgolfu dosáhnout? Stát se jednou Mistrem České republiky a podívat se na discgolf do Ameriky nebo do Finska. Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, kteří mi pomohli a ukázali jak je discgolf úžasný sport. Děkuji moc! Ať to lítá!

Šimon Galia, člen klubu Moravian Gators

Šimonovi k členství v Prodigy teamu moc gratulujeme! Šimon v sezóně 2018 bude válet, to je jasné! My mu přejeme hodně štěstí a ať se mu splní jeho sen dosáhnout na mistra České republiky!

Podobné příspěvky