#11 Členové Moravian Gators: Bohdan Bílek

0

Dnes se vám představí náš dvojnásobný mistr střední Evropy – Bohdan Bílek. Bohdan, stejně jako minulý týden Eliška, patří k vycházejícím hvězdám českého discgolfu a my jsme neskutečně hrdí na to, že je jedním z nás.

Poprvé jsem ten kus plastu držel v ruce v létě 2013 na turnaji Veselí Open v Odrách na který mě přihlásila sestra Jůlie. V té době jsem si házel akorát s obyčejným frisbee na sídlišti a o discgolfu jsem toho moc nevěděl, ale nějak mi to nevadilo, turnaje jsem se zúčastnil a tohoto rozhodnutí rozhodně nelituji.  První kolo jsem hrál s Lukášem Jedličkou z Oder (Mistr ČR) který mi ještě za pochodu předal všechny důležité informace a naváděl mě kupředu tou správnou cestou, Díky Jedlo! Po turnaji jsem si koupil svůj první disk P2 v D-Line, tak mi přirostl k srdci, že s P-dvojkama puttuji dodnes a v blízké době to nehodlám měnit. Hlavní věc co jsem po turnaji pocítil byla, že chci hrát dál!

V průběhu následujících tří let jsem se nenápadně zlepšoval, stal se členem Moravian Gators, poznával nové lidi a navazoval nová přátelství  po celé republice ale i za hranicemi. Velice silným okamžikem pro mě bylo Konopiště 2016 kde jsem se seznámil s jedním z mých vzorů Natem Sextonem. Nosil jsem mu bag druhé a třetí kolo a tak se mi naskytla příležitost sledovat hru na nejprofesionálnější úrovni jakou jsem měl tu čest zažít ještě blíž než z první řady, bylo to jako byste si v divadle sedli až na jeviště. Během těch dvou kol mi Nate předal spoustu cenných rad a zkušeností, přes léto jsem tyto zkušenosti vstřebal a v září se mi k mému úžasu podařilo vyhrát Mistrovství Střední Evropy na Slovensku ve Smolenicích, byl to pro mě a myslím, že i pro ostatní velký šok, protože jsem do té doby vyhrál jen pár malých turnajů s o dost menší konkurencí, pochybuji, že by si na mě někdo vsadil. Ještě ten rok jsem se stal členem Albatros Prodiscgolf.cz týmu. S Albatrosama se hlavně snažíme dále rozvíjet Discgolf na profesionálnější úrovní například sérií videí Škola discgolfu s ABC a nebo organizací různých klinik pro veřejnost, za tuhle příležitost jsem neskutečně rád, protože bych někdy v budoucnu rád viděl Discgolf jako jeden z více tradičních sportů.

Můj hlavní cíl pro letošní sezonu je určitě stát se trojnásobným Mistrem Střední Evropy a stát se i Mistrem České republiky, obojí v juniorské kategorii, protože příští rok už musím hrát jako Open takže letos mám poslední šanci. Dále bych si rád zvýšil rating na 980+, vyhrát ligu a dostat se do cutu na Konopišti (lepší půlka). Uznávám, že je toho hodně, ale jak říká můj děda ´´koho zajímá kdo byl druhý´´.

Discgolf je pro mě pobyt na čerstvém vzduchu, dobře strávený čas s přáteli, společný čas s tátou, ale taky třeba únik před problémy a všemi špatnostmi co mi osud přinese. Věřím že nejsem jediný kdo to takhle má.

Jsme moc rádi, že je Bohdan jedním z nás. Patří k těm největším srdcařům a dříčům našeho klubu a my mu budeme držet všechny pěsti, aby se mu jeho cíle pro sezónu 2018 splnili! Fandíme ti Bóďo! <3

Podobné příspěvky