10# Členové Moravian Gators: Eliška Bártková

0

Dnes se vám představí první členka našeho klubu, Eliška Bártková. Eliška je naše vycházející hvězda discgolfu a my jen žasneme nad její hrou. Krom toho, že Eliška neskutečně hraje discgolf i parádně píše. Však si to přečtěte sami. 🙂

Ještě než jsem se dostala k discgolfu, prošla jsem si plaváním, volejbalem a ping pongem. Nejvíce mě ale zaujal discgolf. Poprvé jsem ten placatý nesmysl vzala do ruky někdy na podzim roku 2014 a to díky Dostálům, kteří ho ukázali na táboře mému bráchovi Honzovi, a ten ho ukázal mně. Nejdříve mě to moc nechytlo, brala jsem to spíš jako takovou procházku, jednou do měsíce jsme si chodili zaházet s kamarády. Můj první disk byl Star Tern, který jsem měla velmi v oblibě. Později jsem dostala Star Leoparda a bublinkového Beasta, které byly taky hrozně super.

Po roce hraní jsme se s rodinou vydali na náš první turnaj na Bochetě, kde se mi podařilo získat medaili za třetí místo, z čehož jsem měla velikánskou radost. Přesně v tento úspěšný den jsem také vyplnila přihlášku do klubu Moravian Gators. Postupně jsem začala všechny poznávat a našla si mezi nimi spoustu skvělých přátel.

Můj první turnaj – Bocheta Open 2015 – 3. místo

Začala jsem objíždět turnaje a brát to víc a víc vážně, snažila se trénovat a zlepšovat svou hru. Postupně jsem se také seznámila s lidmi z různých koutů republiky a našla si mezi nimi spoustu nových přátel. V kategorii Women jsem si také našla spoustu kamarádek, Marťu Vodičkovou a Marťu Vajdovou (MV a MV), se kterými se na každém turnaji velmi nasměju, Jarču Havířovou, Soňu Švecovou ze Slovenska, Verču Fabíkovou, Peťku Greplovou, která mi pomáhala od samého začátku a na nějakou dobu mi také dělala trenérku. Na naše holčičí tréninky na Bochetě vzpomínám velmi ráda, škoda, že už nic takového není. Peťku beru jako velkou kamarádku a také jako takovou moji náhradní discgolfovou maminku zároveň. A Peťku Charvátovou, se kterou se znám už od školky a jsem ráda, že je se mnou také v našem klubu, považuji za takovou mou sestru.

Na discgolfu se mi toho líbí hodně:

  • jsou zde velmi milí lidé a skvělá komunita,
  • není to finančně náročné jako např. golf, stačí si koupit disk a můžete jít hrát,
  • můžou ho hrát všechny věkové kategorie, u nás ho hraje celá rodina,
  • je to venku v přírodě a díky touze poznávat nová hřiště discgolf motivuje cestovat, jak po republice, tak po světě.

Discgolf mi přinesl velkou lásku, která bude v červnu trvat už 2 roky. Franta je můj discgolfový rádce a moje motivace. Kdykoliv se na něj můžu obrátit s čímkoli, jak u discgolfu, tak i v každodenním životě. Je to vážně skvělé mít někoho, na koho se můžete spolehnout.

Já a Franta
Já a Franta podruhé

Mezi mé oblíbené discgolfové zážitky patří Konopiště 2016 a 2017, kde jsem měla možnost setkat se s mistry discgolfu, vyfotit se s nimi a sledovat, jak hrají. V roce 2018 to bude opět velké a chystám se u toho zase být. Velkého turnaje by se měla zúčastnit také Catrina Allen, a tak se moc těším, až ji uvidím naživo v akci. Dále také musím zmínit discgolfový tábor v Budišově nad Budišovkou 2016 a 2017. Byly to dva týdny plné her, zábavy, discgolfu, kamarádů… A tento rok jedu zas, bude to pecka!

Na discgolfovém táboře v Budišově nad Budišovkou

Moje oblíbená hřiště jsou tato: Hostačov, Konopiště, Svinec, Strudengau v Rakousku a hlavně Bocheta, protože tam to všechno začalo a v poslední době tam trávím většinu svého volného času.

Turnaje, ze kterých mám největší radost, jsou například Uničov 2018, kde jsem obsadila první příčku a zahrála všechny tři kola rating okolo 860, což se mi nikdy předtím nepodařilo. Moravian Open 2016 (3. místo), Moravian Open 2017 (2. místo) a taky turnaj Kobylí Open (2017), což byl sice malý turnaj, ale byla na něm velká konkurence, kterou se mi nakonec podařilo překonat.

Uničov 2018

Můj největší sen je potkat se s americkou hráčkou Paige Pierce. Na Youtube ji sleduji už od samého začátku, líbí se mi její technika, to, jak vždy bojuje až do konce. Paige se svou kamarádkou Madison Walker tvoří skvělý a usměvavý tým například při komentování discgolfových videí.

V roce 2018 se stalo něco velkého, bylo to, jako bych se probudila ze snu, který ale trval pořád dál a dál. A vlastně trvá ještě doteď. Spolu s mým kamarádem Šimonem Galiou jsme byli přijati do Prodigy Disc Talent Teamu a hrdě začali nosit jejich dres. Upřímně jsem moc ráda, že vedle sebe mám někoho jako je Šimon, protože je pro mě velká motivace a podpora. Pořád od něj jenom slyším, jak na sobě maká a snažím se ho dohnat, což se mi zatím nedaří. Ranní tréninky totiž nemám a asi ještě dlouho nebudu mít na denním pořádku. Je skvělé vidět, že si takto plníme své sny, to mě velmi naplňuje a vykouzlí mi to úsměv na tváři pokaždé, když si to uvědomím.

Jsem členka týmu Prodigy disc talent team

Teď ještě takové rychlé in the bag:

  • na puttování používám puttery Pa-2
  • na příhozy používám Pa-1 a Pa-3 v plastu 400
  • na kratších jamkách nebo na delší příhoz používám midrange M3 v plastu 400
  • na hyzery používám D2 v plastu 400g
  • na rovné hody používám D3 v 400g plastu a airu
  • na anhyzery používám F7 s potiskem Catrina Allen

Eliška Bártková, členka klubu Moravian Gators

Elišce tak moc fandíme! Začátek sezóny 2018 se ji neskutečně vyvedl a my už jen netrpělivě čekáme na to, co přinesou další turnaje. Děkujeme Eliško, že jsi s námi a držíme ti pěsti!

 

 

Podobné příspěvky