Discgolfové klání na Svinci

0

Přišlo zase září a s ním i tradiční discgolfová slavnost, oblíbený turnaj Moravian open, na který se sjíždí hráči z celé republiky, aby si to mohli rozdat na jednom z nejhezčích hřišť v České republice.

Moravian Open – Memoriál Jiřího Bílka

Turnaj se nekoná nikde jinde než na kopečku s názvem Svinec. Každý rok zde staví hřiště právě náš klub, Moravian Gators Nový Jičín. Vždy do přípravy turnaje vložíme celé své srdíčko, a proto na něj většinou bývá velká chvála a hráči se na toto hřiště velmi rádi vrací. Hřiště je specifické svými magickými výhledy do okolí, vysokým převýšením na jamkách, tudíž hráči často musí své hody směřovat buď prudce do kopce, nebo se musí naopak přizpůsobit prudkému klesání. Vítr na tomto turnaji také nesmí chybět, rád si hraje s disky a škádlí hráče tím, že jejich drivy posílá tam, kam nechtějí. Ti z toho sice moc nadšení nejsou, stejně si ale turnaj užívají a zlobivý vítr berou jako výzvu.

Výhledy, které Moravian Open nabízí jsou dech beroucí

Na turnaji panuje vždy přátelská atmosféra. Vítězem turnaje je každý, kdo turnaj dohraje do konce, není to totiž žádná hračka. Stejně ale bývají vyhlašování ti nejlepší a z turnaje si odváží moc hezké ceny. Minulý rok na hřišti byli korunováni mistři České republiky, tento rok se dozvíme, kdo se stane mistrem střední Evropy pro rok 2019. Toto klání proběhne mezi dny 20. až 22. září. Utkají se proti sobě hráči z České republiky, z Polska, Rakouska, Slovinska, Maďarska, Slovenska a Chorvatska.

O týden později, tedy 27. – 29. září, se na stejném místě odehraje čtvrtý a zároveň poslední ze série turnajů první ligy, tudíž se zde i dozvíme, jak si čeští hráči za celý rok vedli a kdo se s hřištěmi v Kadani, Moravském Krumlově, Liberci a Novém Jičíně nejlépe popral. Už teď víme, že to bude velké.

Turnaj byl na památku pojmenován po největším discgolfovém srdcaři Jiřím Bílkovi, který každý rok vkládal všechny své síly do příprav a kvůli chystání si dokonce bral v práci volno. Turnaj se tedy bude jmenovat Moravian Open 2019 – Memoriál Jiřího Bílka. Nelze ani popsat slovy, jak moc nám Jirka chybí, a chceme mu tímto poslat discgolfový pozdrav do nebes a poděkovat mu za to, co pro nás celé ty roky dělal. A hlavně mu ukázat, že na něj nikdy nezapomeneme. 

Rozhodně tedy neváhejte a přijďte se aspoň na jeden z turnajů podívat. Můžete si udělat příjemnou procházku, podívat se na největší českou a také středoevropskou špičku a pak si třeba dát nějakou dobrotu na chatě Svinec. Velikou radost by nám ale také udělalo, kdybyste nám s turnajem pomohli. Například spottováním, což znamená, že dobrovolník je na dané jamce a pomáhá hráčům, aby neztratili svůj disk. Nebo třeba můžete pomoci tím, že budete zadávat skóre na internet online. Po odpracování minimálně dvou dnů máte poté nárok na hráčský balíček a disk. Spotteři a scoreři také budou mít obstaraný oběd na chatě Svinec. Více informací se dozvíte zde: http://cedgc.moraviangators.cz/subdom/cedgc/cs/dobrovolnici/

Snad vás zde potkáme co nejvíc, my jdeme trénovat, tak zatím čau a ať to lítá!

Za klub Moravian Gators Eliška Bártková

Podobné příspěvky