Historický úspěch Moravian Gators

0

Discgolfová sezóna se pomalu chýlí ke konci, ale navzdory chladnějšímu podzimnímu počasí se členům Moravian Gators Nový Jičín povedlo získat řadu cenných kovů. Ve dnech 17. – 18. září se konal turnaj v Hostačově a v kategorii MP50 získal stříbro Radek Jurčík. O týden později, 23. – 24. září, proběhl turnaj na Búřově a v kategorii Open získali stříbro a bronz Nikol Mikuláštík a Kristián Kvita.

Velkou událostí byl pro novojičínské discgolfisty 9. ročník Moravian Open, realizovaný na Svinci u Nového Jičína. Turnaj, který téměř každoročně uzavírá první ligu českého discgolfu a jenž se náročností řadí k jedněm z nejtěžších českých hřišť. Přesto se naši svěřenci s hřištěm popasovali na jedničku a sklidili následující úspěchy: 28. září na turnaji dvojic Doubles Moravian Open v kategorii MPO vyhráli Radek Dostál a Kryštof Janík, stříbro pak získali Jakub Dostál s Radimem Kaděrou (viz Obr. 1). Kategorii MA2 ovládla dvojice Kryštof Novák a Kristýna Jurčíková, stříbrní skončili Eliška Bártková s Petrem Mrázkem a bronz si odnesli Bohdan Bílek s Nikolou Moravcovou (viz Obr. 2).

Obr. 1 Stupně vítězů v kategorii MPO. Foto: Radek Jurčík
Obr. 2 Stupně vítězů v kategorii MA2. Foto: Radek Jurčík

Turnaj jednotlivců Moravian Open – Jiří Bílek Memorial, probíhající 30. 9. – 2. 10. pak vyšel nejlépe Jakubu Knápkovi a Elišce Bártkové (viz Obr. 3). Ti si vítězstvím v kategoriích Open, respektive Women, pojistili druhou příčku v celkovém pořadí první ligy discgolfu. Jejich výkony doplnili dvěma bronzovými příčkami Jakub Dostál (Open) a Kristián Kvita (Junior).

Obr. 3 Vítězové Moravian Open 2022: Eliška Bártková a Jakub Knápek. Foto: Martin Jaroš

Na sestřih z finálového kola se můžete podívat zde.

Ve dnech 8. – 9. října se uskutečnil druholigový turnaj v Hlinné a naši hráči mohli znovu slavit, zejména rodina Jurčíkových, která měla své výherce hned ve třech kategoriích (viz Obr. 4). Kategorii Women ovládla Kristýna Jurčíková, v kategorii MP50 zvítězil Radek Jurčík a v kategorii MJ12 vyhrála Karolína Jurčíková. Jejich skvělé výsledky doplnili zlatem a stříbrem v kategorii Open Kryštof Novák a Jakub Veselý. Dne 8. října se navíc povedlo Kristiánu Kvitovi vybojovat stříbro v kategorii Open na turnaji v Králíkách. Všem našim členům gratulujeme k jejich úspěchům a přejeme, ať se konec letošní sezóny vydaří co možná nejlépe.

Obr. 4 Jeden turnaj, čtyři zlaté medaile pro Moravian Gators. Foto: Martina Hošková