Moravian Gators mají dalšího mistra ČR!

0

Členům Moravian Gators Nový Jičín se v letošní sezóně daří znamenitě, discgolfové úspěchy a cenné kovy tak na sebe nenechaly čekat ani ve druhé polovině léta. Dne 19. srpna proběhl poslední turnaj Rekovické ligy a Kristián Kvita (Open) spolu s Danielem Potůčkem (Junior) ve svých kategoriích s pohodlným náskokem zvítězili. Kristián Kvita i díky tomuto výkonu Rekovickou ligu vyhrál. Svou skvělou formu potvrdil Kristián Kvita v Rekovicích ještě jednou, a sice 28. srpna, kdy se mu opět povedlo vyhrát i v kategorii Open. Ve stejné kategorii získal bronz František Trenz ml., v kategorii Women obsadila druhou příčku Kristýna Jurčíková, v kategorii MP50 zvítězil Petr Ryšánek a bronz získal František Trenz st. Daniel Potůček vybojoval stříbro v kategorii Junior.

Nejúspěšnějším turnajem našich svěřenců bylo Veselí Open, které se uskutečnilo 20. – 21. srpna ve Veselí u Oder. Zde slavili vítězství hned v několika kategoriích (viz Obr. 1): Open (Kryštof Novák), Women (Kristýna Jurčíková), MJ18 (Kristián Kvita) a MJ15 (Lukáš Novobilský). Jejich skvělé výkony doplnil Silvestr Mikuláštík ml., který v kategorii MJ12 vybojoval krásné druhé místo.

Obr. 1 Čtyřikrát zlato a jedenkrát stříbro na turnaji na Veselí u Oder. Foto: Radek Jurčík

Ve dnech 3. – 4. září se konalo mistrovství České republiky juniorů do 15 let ve Valašském Meziříčí. Kristýně Jurčíkové se podařilo získat stříbro (viz Obr. 2) a stala se tak juniorskou vicemistryní České republiky pro rok 2022.

Obr. 2 Nejlepší hráčky MČR juniorů v kategorii FJ15. Foto: Radek Jurčík

O týden později, 9. – 11. září, proběhlo na Búřově mistrovství České republiky hráčů kategorie Open, Women a MJ18. V kategorii Open suverénně zvítězil Bohdan Bílek a kromě titulů juniorského mistra střední Evropy a juniorského mistra Evropy (záznam zde) mu tak přibyl i titul mistra ČR v kategorii Open. V kategorii Women získala bronz Eliška Bártková, stala se tak druhou vicemistryní ČR pro rok 2022 (celá fotogalerie z MČR k dispozici zde). V kategorii Junior vybojoval stříbro, a tedy titul vicemistra ČR, Kristián Kvita, jemuž se letošní sezóna opravdu vydařila. Přejeme všem našim hráčům a hráčkám i nadále hodně úspěchů, ať to lítá!

Předchozí příspěvekNásledující příspěvek

Podobné příspěvky