Konopiště Czech Challenger 2016

0

Od 29. dubna se v zámeckém parku Konopiště odehrál prvoligový discgolfový turnaj Konopiště Czech Challenger 2016. Na hřišti zvaném Franz Ferdinand poměřili své síly jedni z nejlepších českých discgolfových hráčů.

Tohoto turnaje se také zúčastnil mistr světa z roku 2009 Avery Jenkins (-15), který vyhrál v kategorii open (nečekaně). V těsném závěsu o tři hody za ním se umístil Lukáš Filandr (-12) a na třetím místě skončil Pavel Brückler (+8).

V kategorii Junior to bylo až do konce napínavé. Po třech kolech a finále totiž měli Matěj Vojtík, Jakub Knápek, František Trenz a Adam Klimeš naprosto stejné skóre. Šlo se tedy na rozhoz, ve kterém nakonec zvítězil Jakub Knápek, druhý Adam Klimeš a třetí Matěj Vojtík.

V kategorii Women vyhrála (už zase) naše úžasná Peťka Javorková, druhou příčku obsadila Eva Králová a třetí Jarmila Havířová.

Kategorii Masters kraloval Daniel Večeř, za ním Martin Slížek a třetí Daniel Hokeš.

Jsme  také hrdí na dobrovolníky z našich řad, který pomáhali s turnajem Disc Golf World Tour: Dominik Luong, Klárka Janušková, Peťa Javorková, Bohdan Bílek a Kuba Ryšánek.

Hřiště bylo krásně upravené (také na turnaj Disc Golf World Tour, které se účastnili nejlepší světoví hráči discgolfu), prostě krása pohledět, ale bylo také dlouhé a velmi náročné. I přesto jsme všichni vše zvládli a těšíme se za rok zas. 🙂