Tři Kubové na bedně

0

Začátek měsíce března nabídl slunné dny a teploty téměř atakující dvacetistupňovou hranici. Členové klubu Moravian Gators Nový Jičín tak mohli využít příležitost a zabojovat o cenné kovy v poněkud příjemnějších podmínkách, než jaké panovaly v uplynulých měsících. A tuto příležitost využili opravdu dobře. Dne 4. března se ve Smetanových sadech podařilo Jakubu Dostálovi, Jakubu Knápkovi a Jakubu Veselému zahrát shodný výsledek v kategorii Open a o stupních vítězů tak rozhodoval velmi netradiční rozhoz mezi třemi hráči – bylo jisté, že vyhraje Jakub, ale který? Nakonec se rozhoz nejlépe vydařil Jakubu Dostálovi, Jakub Veselý skončil stříbrný a Jakub Knápek obsadil třetí příčku.

Stupně vítězů kategorie Open na turnaji Bedřich Smetana Memoriál. Foto: Tomáš Valík.

V kategorii Master doplnil jejich výkony ziskem stříbra Karel Dostál, v kategorii Women vyhrála Eliška Bártková a kategorii Junior ovládl Silvestr Mikuláštík ml.

Stupně vítězů kategorie Master na turnaji Bedřich Smetana Memoriál. Foto: Tomáš Valík.
Stupně vítězů kategorie Women na turnaji Bedřich Smetana Memoriál. Foto: Tomáš Valík.
Stupně vítězů kategorie Junior na turnaji Bedřich Smetana Memoriál. Foto: Tomáš Valík.

Úspěchy našich svěřenců završil Kristián Kvita vítězstvím v kategorii Open dne 11. března na turnaji v Zašové. Potvrdil tak svůj skvělý vstup do nové sezóny ziskem již druhého cenného kovu. Ten první získal dne 29. ledna na turnaji v Ostravě, kde spolu se svým otcem Jiřím (Master) skončili oba druzí, každý ve své kategorii. Inu, jablko nepadá daleko od stromu.

Stupně vítězů kategorie Open na turnaji v Zašové. Foto: Jiří Kvita.

A máme ještě mimořádnou novinku! Do širšího výběru České discgolfové reprezentace se nominovalo hned sedm členů našeho klubu. Jsou jimi: Jakub Knápek, Bohdan Bílek, Kryštof Novák, Jakub Veselý, Eliška Bártková, Kristýna Jurčíková a Nikol Mikuláštík. Všichni jmenovaní mají velkou šanci zahrát si na letošním mistrovství Evropy, které se uskuteční v estonském Tallinnu v druhé půli srpna.

Všem našim hráčům přejeme pevnou ruku a hodně štěstí do začínající sezóny 2023. Ať to lítá!

Podobné příspěvky