Gatoři na Latitude 64° Vesec Open 2017

0

15. až 16. září se v Liberci, konkrétně ve sportovním areálu Vesec, konal turnaj kategorie A první discgolfové ligy – Latitude 64 Vesec Open 2017. Každoročně turnaj navštíví i zahraniční hráči, především hráči z Německa a Polska, letos tomu nebylo výjimkou. Hráčům první den počasí příliš nepřálo.  Silný déšť ovlivnil výkony většiny hráčského pole. Discgolfisté z Nového Jičína se s ním však poprali velice slušně. Z celkových čtyř zástupců našeho klubu se tři vraceli domů s úsměvem na tváři. V kategorii Open ani silná konkurence nestačila na předsedu našeho klubu, Kryštofa Nováka, který s přehledem vyhrál a zahrál nejlepší výsledek turnaje. Jeho přesvědčivému výkonu určitě dopomohlo i nabyté sebevědomí z návštěvy rakouského turnaje Strudengau Open, což byl osmý turnaj discgolfové EuroProTour. Tam se mezi spoustou skvělých evropských hráčů kvalitním výkonem umístil na krásném druhém místě. Další cenné kovy, tentokrát v kategorii Junior, si odvezl Bohdan Bílek. Ten v poslední době nedává svým soupeřům nejmenší šanci a vyhrává jeden turnaj za druhým. Stříbrnou medaili ve stejné kategorii si vybojoval Jakub Knápek. Sezóna pomalu ale jistě vrcholí, na programu jsou již jen dva velké turnaje. Jeden v Praze a druhý u nás na Svinci. Přijďte se podívat na největší turnaj na Moravě, na námi pořádaný Moravian Open na Svinec. Tento dvoudenní turnaj se koná 30. září a 1. října. Můžete se těšit na nejlepší hráče z celé České republiky, skvělou turnajovou atmosféru a hlavně zástupce našeho klubu, kteří se na domácí půdě poperou o nejcennější kovy.