14# Členové Moravian Gators: Petra Greplová

0
Petra Greplová

Dnes se vám představí Petra Greplová. Peťa je s námi už od úplných začátků. Patří k zakladatelům našeho zapsaného spolku a bylo jeho první předsedkyní. Peťce patří naší OBROVSKÉ díky, neboť v začátcích našeho spolku odvedla neuvěřitelnou práci. Těžko říct jestli bychom bez ní vůbec ještě byli. Peti, Díky!

Jak jsem se seznámila s discgolfem

Na mé první setkání s discgolfem vzpomínám s úsměvem a pamatuji si to, jako by to bylo včera. Psal se rok 2012 a já působila jako „neunavitelná dobrovolnice“ v SVČ Fokus. Toto středisko také ve spolupráci s bratry Novákovými uspořádali (snad se nepletu) první Novojičínský turnaj ve Smetanových sadech Nový Jičín open 2012. Přes SVČ jsem se o této akci dozvěděla a s partičkou přátel, která je pro každou legraci, jsme si řekli, že to zkusíme. Než jsme vyplnili všechny kolonky na www.discgolf.cz, trvalo nám to asi hodinu. Musím se smát, když pomyslím, že dnes je taková registrace boj s časem a rozhodují vteřiny :-D. Ráno jsme s prázdnýma rukama dorazili do parku a už to začalo. První velké překvapení! Jeden z organizátorů je malý Kryštůfek, který s námi byl na táboře jako dítě! Druhé velké překvapení, Ráďa (větší bráška od Kryštůfka) je hrozně pěknej! Třetí překvapení, ten borec s tím mikrofonem fakt válí…… kdo jiný než Greplík.

Všechny tyto aspekty mi naznačily, že jsem zde správně a bude sranda. Rozlosování do flightů, půjčení svého prvního disku – DX sidewindera a jde se na to! Ve flightu jsem byla hnedka s Ráďou (Novákem), no připadala jsem si jak hvězda, že mi mé první rady a zkušenosti dává zrovna on, slova „Házej to jak chceš, hlavně ať to letí!“ nezapomenu nikdy. Tak jsem vzala disk a prostě ho nějak hodila, jenže co se nestalo, on letěl! A vůbec né špatně! Radost byla velká, takže jsem se bez dlouhého rozmýšlení vrhla na hru. První kolo, druhé, třetí, (finále netuším jestli bylo) a ejhle, já vyhrála! No boží, řekla jsem si. Tohle mě baví! Takže asi tak nějak jsem se dostala k discgolfu.

Petra Greplová
Peťka ještě s naším starým dresem

Proč discgolf vůbec hraji?

Upřímně? V době kdy jsem začala hrát, mi to přišlo stejně divné jako Rádiový orientační běh, který jsem dělala předtím :-D. Tak asi proto. Samozřejmě teda přidám drobnosti, jakože to je strašně návykový sport s neskutečně přátelskýma lidma ve skvělém prostředí a na čerstvém vzduchu.

Petra Greplová
Peťka dlouho hrála pouze forehand, ale poctivým tréninkem získala i peckovní backhand

Jaký byl a je obsah mého bagu

Po prvním turnaji bylo jasné, že je třeba si koupit nějaké ty disky, těmi mými byli: žlutý DX Aviar (tehdy prostě jen Aviar) a červený DX Roc. Postupně bylo ale potřeby zásoby zvětšovat, proto jsem se vydala do shopu proDG.cz tehdy ještě se sídlem v Novém Jičíně Smetanovy sady. Tam mi byl doporučen FD Jackal 170g Star, poté mi Kryštof věnoval svého 170g Stárového Teebirda. Následně jsem snad denně koukala na Innovastore a vybírala disky, až jsem vybrala růžový Blizard Ape 130g – ten také považuji za svou srdcovku a hraji s ním dodnes. Poté přišly disky, které mi měly pomoct naučit se alespoň trošku backhand, tedy přišla na řadu Mamba. Považuji se trošku za propagátora tohoto disku, jelikož mi byla hodně vymlouvána, já si stála za svým a nelituji. Hned v zápětí se tento disk stal jedním z nejpoužívanějším mezi holkami.

Asi jako každý discgolfista jsem se učila a co v dnešní době asi málo hráčů ví, ze mě, jakožto pouze forehandové hráčky se začala pomalu stávat hráčka, která umí i backhand.

Dneská mám v bagu asi 15disků, oblíbené jsou tyto:

Puttery
  • Champion Aviar Havířov – srdcovka, disk který jsem vyhrála na svém prvním turnaji v Havířově
  • P3 Konopiště z roku 2017 – byl prostě hrozně pěknej a nakonec si mi s ním i dobře přihazuje a puttuje
Midrange
  • MD4 C-line
Drivery
  • Wraith BlizzardChampion 130g na backhand
  • Ape BlizzardChampion 150g na forehand

Mé největší úspěchy

Aneb úspěchy, které mě vždy zahřejí, když si na ně vzpomenu.

  1. místo Konopiště Open 2013
  2. místo ADD 2015
  3. místo Konopiště Czech Challenger 2016

Mé aktuální cíle?

Před nějakou dobou jsem si dala jeden velký a dlouhodobý cíl a to, založit rodinu. To se mi s mým úžasným manželem povedlo a teď si užívám naší skvělé dcerky co to jen jde. Jsem ráda, když nám to vyjde a jedeme na nějaké turnaje, ale aktuálně to pro mě není záležitost, ve které si dávám nějaké cíle.

Peťka na Budišov Open 2018

Díky za pozornost všem co se dočetli až sem a budu se těšit někdy na turnaji.

Co si budeme povídat. Těžko bychom v našem klubu hledali pěknější cíl než má Peťka. Přejeme ji i Greplíkovi hodně štěstí! Jsme moc rádi, že jste s námi! 🙂

Předchozí příspěvekNásledující příspěvek

Podobné příspěvky