#7 Členové Moravian Gators: Jakub Dostál

0

Dnes se vám v naší pravidelné rubrice představí Jakub ‘Theo’ Dostál. Kuba je jedním z největší dříčů a srdcařů v našem klubu. Pokud zrovna nezpívá, tak hraje discgolf. Je parádní sledovat jeho progres a neustálou chuť se v discgolfu zlepšovat.

Poprvé jsem se s discgolfem setkal u Kuby Knápka, který chodíval pravidelně na hřiště u nás na sídlišti házet s takovým zajímavým talířem. Tehdy to pro mě s bráchou bylo něco neuvěřitelného. Kuba byl už tehdy hodně dobrý. Dokázal přehodit se svou P2 celé hřiště, až na trávu! No neuvěřitelné! (nějakých 70 metrů :D). Tehdy jsem však neměl o discgolfových koších, výhozištích, ani ničem podobném ani ponětí. A také s tím nás Kuba seznámil.  S ním jsem poprvé hrál na tehdejší nejlepší přenosný koš = skillshot. Už na první pohled mě zaujala letová dráha disku: Jak letí, jakým způsobem jej lze hodit, a že se dokonce může i odrazit od země a doletět ještě dál.

Tyto první zkušenosti byly asi v roku 2012. Můj první turnaj ale přišel až roku 2013. Konkrétně 27.12. Byl to zimní Bedřich Smetana memoriál. Tady mi moji rodiče koupili mé první 2 disky. Bílého DX roca a žlutého DX classic aviara. S těmito disky jsem uhrál tehdy pro mě úctyhodných +16!. Ušel jsem všechna 3 kola, sledoval a učil se od nejlepších a umístil se na 6. Místě! Pamatuji si, že tehdy jsem nebyl úplně nadšený, ale když se dnes zpětně podívám, myslím si, že 6. místo bylo na start mého discgolfového života nadprůměrné.

Zhruba do roku 2015 jsem moc velký progress v drivování nebo puttování neudělal, ale pak jsem začal více trénovat, trochu jsem vyrostl, zesílil a moje průměrné skóre se na různých hřištích čím dál více blížilo paru.

Největší úspěch pro mě byla sezóna 2017, kdy jsem se mimo jiné účastnil turnajů jako Konopiště Challenger, CEDGC nebo Moravian open. O letních prázdninách jsem se hodně zdokonalil díky týdennímu discgolfovému kempu v Budišově n. B. Na jeho konci jsem vyhrál turnaj a poprvé se mi podařilo porazit mého staršího bráchu Radka. Takže pro mě osobně veliký úspěch. Rok 2017 jsem zakončil naprosto perfektně. 30.12. Jsem poprvé (a doufám, že ne naposled) vyhrál  „Vánočního Bedřicha“ a Tak se stalo, že na putovní cenné trofeji se za rok 2017 objeví hned 2 Dostálové. Jeden (ten starší) vyhrál kategorii Juniors v létě a já v zimě.

Závěrem bych ještě rád zmínil, že discgolf je hra, která mě naprosto naplňuje, získal jsem díky ní spoustu nových přátel, naučil se hrát fair play a i když mě a celou moji rodinu zasáhl za ta léta docela patrně po finanční stránce, nelituji ani jednoho disku, ani jednoho bagu a ani jednoho sušeného masa, co jsem si kdy k discgolfu opatřil.

Jakub Dostál, člen klubu Moravian Gators

Kubovi přejeme hodně štěstí a úspěchů na jeho discgolfové cestě. 

Podobné příspěvky