#9 Členové Moravian Gators: Karel Dostál

0

V minulých dvou týdnech jsme tu měli bratry Dostály. Ten, kdo náš klub už trochu zná, však ví, že z rodiny Dostálů je u nás i jejich taťka Karel. Abychom to tedy i dnes nesli v rodinném duchu, tak se vám v naší pravidelné rubrice představí právě Karel Dostál.

Začátky mé discgolfové dráhy byly o něco později než u mých  synů Radka a Jakuba. Kluci hráli už od roku 2012, můj první oficiální výsledek je z Brna v roce 2014. Tenkrát jsme příšerně zmokli, fakt mazec, ovšem na našem nadšení to nezanechalo žádné stopy.

6 místo! Díky bratrům Novákovým (Přemka jsem učil jako třídní na ZŠ B. Martinů a s Kryštofem jsme si zahráli  v muzikálu Rebelové z Gymplu) jsem i já poznal tajemství létajícího disku. Tenhle byl ale menší než frisbíčko a ovládat ho nebyla žádná legrace.

Mám pocit, že jsem vlastně stále o krok pozadu oproti mým synům, i když se mi už několikrát podařilo “porazit je” celkovým skóre v turnaji.

Od začátku hraji za mastery, ostatní kluci jsou moc fajn, na turnajích si vždycky dobře popovídáme, máme rozdílné profese a při hře to vlastně vůbec není znát, že jeden je svářeč, druhý obchodní zástupce, třetí horník a další kantor:)

Všichni hrajeme stejnou hru se stejným cílem: zahrát co nejlepší skóre, zlepšit svoji techniku, dát delší drive, puttnout z větší dálky…

Přece jen mám trochu specifickou pozici v novojičínských Gatorech. Mám tam řadu svých žáků, znám je i z té druhé stránky, bavíme se o DG i ve škole, na sborových výjezdech jsme zkusili třeba i hřiště ve Finsku. Na školních turistických kurzech se snažím DG propagovat a přitáhnout další tváře. Discgolf je v poslední době pro nás prostě sport č. 1.

Pro začátek mi moji kluci věnovali své dobře ohrané disky a s tím jsem hrál. Valkýrie v DX plastu, putter Psycho, driver Tern v G-staru. Velkou radost mi udělal pak nový Roc Paula Mc Betha v Championu, používám ho dodnes a stále mne překvapuje svými perfektními vlastnostmi.

Za 4 roky jsem se hodně sžil s G-starovým Leopardem, puttuji s P2 nebo Latitudem:)

Driving sice není stále to co bych uměl nejlépe, ale se Shrykem a novým Ternem to docela lítá. No, co byste chtěli v 45 letech? Nejsou to bomby jako Ráďa s Destroyerem nebo Theo s Bossem, ale jsem spokojen. Pomalu to lítá za 100 metrů…

A turnaje? Bocheta, Kopřivnice, Val-Mez, Ostrava, Hostačov, Konopiště a samozřejmě i Strudengau, no každé hřiště má své kouzlo, ale srdeční je pro mne asi Bedřich. To je prostě naše místní specialita, na něm se mi vždycky daří. Díky DG hřištím po celé republice více poznávám krásná zákoutí naší země, při krásném počasí je to pastva pro oči…

Také jsem dlouho čekal na své první eso. Ostatní už nasbírali spoustu esíček a já furt nic…až jednou!

Ve větru s novým Boltem od Latitude mi to spadlo na Bochetě na  jamce č. 8! Paráda!

A za tři týdny s Archonem neuvěřitelné eso v Kopru na jamce č. 2. Forehandem…:)

Prostě kdo si počká, ten se dočká.

Při hře to chce klid, pohodu, nemá smysl prudit, akorát vás to rozhodí, psychika je až na prvním místě. Jako volnočasová aktivita je to bezva odreagování od celodenní pracovní zátěže, vyčistíte si hlavu, potrénujete, změříte síly se soupeři. Samozřejmě při turnaji se snažím uhrát nejlepší výsledek, ale s respektem a pokorou sleduji své lepší kolegy.

Mimořádný přínos discgolfu vidím v propojení věkových kategorií. Málokterý sport vám nabídne on-line možnost výuky během turnaje a to se právě díky DG stále děje, při každém turnaji. Zkušenější poradí, ukáže techniku, kdo sleduje ostatní, může se učit a progres je tu!

Nejlepší na tom všem je to, že se svými syny sdílím stejný koníček, trávíme společný čas, podporujeme se, kluci mi radí, co změnit, jak se zlepšit. Jsou totiž schopni a této hře zasvěceně mluvit a to i v angličtině!  Aktivně sledují světové turnaje, své hráčské idoly, techniku hry, nové disky. Jsem na ně moc pyšný, ve své kategorii patří k předním hráčům v Česku, co chcete víc…

Co však musím vyzvednout – to je snaha všech, kteří se zasluhují o šíření nové sportovní disciplíny u nás v Česku, sportu, který si rychle nachází další a další fanoušky. Klub Moravian Gators je pro mne značkou velkého, silného klubu poskytujícího dobré zázemí v této nevšední hře. A proto, Gejtři, holky a kluci, palec nahoru vám všem!!!

Karel Dostál, člen klubu Moravian Gators

Co na taková slova říct? Myslíme, že Karel nádherně vystihl to, proč máme discgolf tak rádi. Přejeme Karlovi i klukům ať se mu daří a ať to lítá v následující sezóně 2018. 

Podobné příspěvky