Discgolfové medailové žně

0

Měsíce duben a květen členům discgolfového klubu Moravian Gators Nový Jičín zpravidla přínáší bohatou nadílku úspěchů a nejinak tomu bylo i letos. Dne 15. dubna vyhrál Kryštof Novák v kat. Open na turnaji v Prachaticích a o den později na turnaji v Ostravě získali naši hráči 4 cenné kovy (v kat. Open 1. místo Jakub Knápek, 2. Petr Masník a 3. František Trenz ml., v kat. Junior 1. místo Lukáš Španihel).

Nejlepší hráči kategorie Junior na turnaji v Ostravě.
Nejlepší hráči kategorie Open na turnaji v Ostravě.

O víkendu 22.-23. dubna se konalo několik turnajů: v Českých Budějovicích získal Kryštof Novák v kat. Open bronz, ve Zlíně vybojoval Jindřich Závodný v kat. Master stříbro a Jakub Janíček bronz v kat. MA4. Na turnaji na Búřově naši svěřenci slavili úspěchy v několika kategoriích: kat. Women ovládla Nikol Mikuláštík a Kristýna Jurčíková skončila stříbrná, v kat. Master zvítězil Radek Knápek a druhou příčku obsadil Silvestr Mikuláštík st.  Stejnou příčku obsadil Silvestr Mikuláštík ml. v kat. Junior, Jakub Knápek skončil v kategorii Open třetí a v kategorii MA4 vyhrál Pavel Žeravík ml.

Nejlepší hráči kategorie Master na zlínském turnaji.
Nejlepší hráči kategorie MA4 na zlínském turnaji.
Nejlepší hráči kategorie Junior, turnaj na Búřově.
Nejlepší hráči kategorie Master, turnaj na Búřově.
Nejlepší hráčky kategorie Women, turnaj na Búřově.
Nejlepší hráči kategorie Open, turnaj na Búřově.

Také následující víkend přinesl novojičínskému klubu cenné medaile. Dne 29. dubna na turnaji v Albrechticích členové MG zvítězili ve třech kategoriích: MA4 (Jakub Janíček), MA3 (Filip Košťal) a MA2 (Lukáš Španihel). V neděli 30. dubna proběhl turnaj v Rekovicích. Kristián Kvita získal stříbro v kat. MA1, Lukáš Španihel vyhrál v kategorii MA2 a Sandra Blažková obsadila druhou příčku v kat. MA4. V pondělí 1. května zvítězil Jakub Knápek v kat. Open na turnaji ve Veselí nad Moravou a Pavel Žeravík ml. skončil v kat. MA4 stříbrný. Ve stejný den se hrál taky turnaj v brněnském Zamilci, kde Jakub Janíček vybojoval stříbro v kategorii MA4, a také turnaj v Komárně, kde v kat. Junior zvítězil Silvestr Mikuláštík ml., jeho sestra Nikol vyhrála kat. Women, v kat. Open obsadil 2. místo Kristián Kvita a v kat. Master získal stříbro Silvestr Mikuláštík st.

Členové Moravian Gators brali na turnaji v Albrechticích 3x zlato!
Nejlepší hráči kategorie MA4 na turnaji v brněnském Zamilci.
Silvestr Mikuláštík ml. slavil na turnaji v Komárně vítězství v kategorii Junior.
Nejlepší hráči kategorie Master na turnaji v Komárně.
Nejlepší hráči kategorie Open na turnaji v Komárně.
Nejlepší hráčky kategorie Women na turnaji v Komárně.

Dne 5. května na turnaji ve Valašském Meziříčí zvítězil Šimon Galia v kat. Open a o den později jeho výkon napodobil Jakub Veselý, který vyhrál kat. Open na turnaji ve Vyškově. Mimořádným úspěchem našich svěřenců je vítězství na MČR dvojic v kat. MA2 (Kryštof Novák a Kristýna Jurčíková) a stříbro v kat. MA1 (Jakub Urbiš a Petr Masník), které se konalo ve dnech 6.-7. května v Českých Budějovicích. Dne 7. května také získal Filip Košťal bronz v kat. Open na turnaji ve Valašském Meziříčí. O týden později, 14. května, se konal turnaj ve Zlíně, kde v kategorii Women zvítězila Nikol Mikuláštík, v kategorii Master získal bronz Jindřich Závodný, v kategorii Junior obsadil třetí příčku Silvestr Mikuláštík ml. a kategorii MA4 s přehledem ovládl Pavel Žeravík ml.

Kryštof Novák a Kristýna Jurčíková zvítězili na MČR dvojic v kategorii MA2.
Jakub Urbiš a Petr Masník získali na MČR dvojic stříbro v kategorii MA1.

Ve dnech 13.-14. května také proběhl turnaj v Praze, kde slavily úspěch Kristýna a Karolína Jurčíkovy. Kristýna vyhrála v kategorii FA1 s nejlepším výsledkem celého turnaje a Karolína zvítězila v kategorii FJ18.

Kristýna Jurčíková zvítězila na pražském turnaji v kategorii FA1.
Karolína Jurčíková vyhrála na pražském turnaji v kategorii FJ18.

A ještě čerstvá novinka! Členové klubu Moravian Gators Nový Jičín byli za své mimořádné sportovní výkony vybráni Sportovní komisí a Radou města Nový Jičín k ocenění titulem „Úspěšný sportovec města Nový Jičín“ za rok 2022 v kategorii „družstvo“ (ve složení Kristýna Jurčíková, Kristián Kvita, František Trenz ml., Jakub Dostál, Bohdan Bílek, Michal Grepl). Kristýna Jurčíková rovněž obdržela stejné ocenění jako jednotlivec. Slavnostní vyhlášení se bude konat 1. června v 16 hod v Hotelu Praha. Srdečně blahopřejeme našim členům nejen k tomuto ocenění a přejeme zejména na nadcházejících prvoligových turnajích – ať to lítá!