Letní Bedřich Smetana Memorial 2016

0

Když někdo ve větě použije slovo discgolf a název města Nový Jičín, mnohým se vybaví DiscgolfPark Bocheta. Ale ta je o dost mladší než tento fenomén. První ročník tohoto turnaje, tehdy ještě pod jiným názvem a to Nový Jičín Open, se odehrál 20.10.2012 a myslím si, že ani v nejdivočejších snech pořadatelů se neobjevily představy o tom, jak to za 3-4 roky bude vypadat. Turnaj trhá časové rekordy naplnění a každý, kdo zažil aspoň jeden ročník ať už zimního či letního Bedřich Smetana Memoriálu, zajisté ví, proč tomu tak je. Atmosféra je nezaměnitelná. Ale dost už k informacím o turnaji, tady jsou výsledky:

V kategorii Open se po nějakém čase vrátil a uzmul první místo domácí borec, ředitel turnaje, člen pořádajícího klubu a člen Albatros proDiscgolf Teamu, Kryštof Novák (-25), na druhém místě skončil až po rozhozu také člen Albatros proDiscgolf Teamu a zároveň člen DGC Bazarmix, Robin Kaňok (-21) a na místě třetím se umístil David Polka (-21), člen klubu D.U.B. hill Odry.

V kategorii Women si krásnou cenu pro první místo odnesla předsedkyně pořádajícího klubu Moravian Gators Petra Javorková (-6), se druhým místem se musela spokojit členka DGC Bazarmix Martina Vodičková (0) a na místě třetím skončila také členka domácího týmu, Eliška Bártková (+11).

V kategorii Junior to bylo nabité a velmi napínavé, o umístění se bojovalo až do posledního hodu, ale domácí borec a člen Moravian Gators Bohdan Bílek tlak ustál a slavil prvenství, místem druhým se blýsknul díky senzačně zahranému finále (14 hodů) člen Albatros proDiscgolf Teamu a DGC Laguna Flyers Přerov Jakub Zdráhal (-24) a na místě třetím skončil člen MG a Albatros proDiscgolf Teamu Jakub Knápek (-23).

Na závěr kategorie Master, kde vyhrál ostravský discgolfista, člen DGC Bazarmix Martin Kubát (-17), na místě druhém skončil domácí člen Moravian Gators Radek Knápek (-14) a třetí příčku obhájil po rozhozu Mira Gold (-12), člen DG Rockets Ostrava.

Turnaj to byl parádní, už teď se mnozí určitě těší na jeho zimní variantu, která nás dostane od televize a cukroví ke trošce sportování. Do té doby, ať to lítá!