Letní nadílka discgolfových úspěchů 

0

Letní měsíce bývají pro novojičínské discgolfisty z klubu Moravian Gators vždy doslova nadílkou úspěchů, a ne jinak tomu bylo i letos. Ve dnech 24.-25. června proběhlo mistrovství České republiky juniorů ve Frýdlantu. V kat. FJ15 se stala vicemistryní ČR Kristýna Jurčíková a druhou vicemistryní ČR Nikol Mikuláštík, její bratr Silvestr Mikuláštík ml. se stal vicemistrem ČR v kat. MJ12. 

Nejlepší hráčky kat. FJ15 na MČR juniorů ve Frýdlantu
Nejlepší hráči kat. MJ12 na MČR juniorů ve Frýdlantu

O týden později se konal prvoligový turnaj v Uničově a ani zde nemohli naši členové chybět. Kristýna Jurčíková zvítězila v kat. FPO a v kat. MPO se o bronz podělili Jakub Dostál a Patrik Haluza. 

Dne 9. července se uskutečnil turnaj v Týně nad Bečvou, kde Pavel Žeravík ml. zvítězil v kat. MA4 a Jakub Janíček obsadil ve stejné kategorii třetí příčku. Dne 22. července na turnaji v Šumperku zvítězil Jakub Veselý v kat. MPO a na novojičínském turnaji získalo cenný kov hned několik členů domácího klubu: v kat. MA1 Lukáš Španihel (1.), Jiří Kvita (2.) a Radim Kaděra (3.), v kat. MA2 Pavel Žeravík ml. (2.), v kat. MA3 Jindřich Závodný (2.) a Filip Košťal (3.), v kat. MA4 Jakub Moj (2.) a v kat. FPO Karolína Jurčíková (2.) a Sandra Blažková (3.). O den později na turnaji v Ostravě vybojoval třetí příčku v kat. MA4 Pavel Žeravík ml. 

Moravian Gators na domácím turnaji posbírali hned několik cenných kovů

Ve dnech 29.-30. července se uskutečnil turnaj na druhém ostravském hřišti, a i zde měli naši svěřenci co slavit, neboť Jakub Janíček zvítězil v kat. MA4. O týden později slavila úspěch rodina Mikuláštíků. Na turnaji ve Vacenovicích vybojovala Nikol Mikuláštík stříbro v kat. FPO a Silvestr Mikuláštík st. i ml. zvítězili v kat. MP40 a MJ15. 

Jakub Janíček si došel pro vítězství na ostravském turnaji v kat. MA4

Sbírku cenných kovů doplnila dne 12. srpna také Eliška Bártková, která zvítězila v kat. FPO na turnaji v Kopřivnici. Pavel Žeravík ml. na tomto turnaji ovládl kat. MA4. Dne 13. srpna na turnaji v Rekovicích obsadil Šimon Galia druhou příčku v kat. MPO a Jindřich Závodný získal bronz v kat. MA3. 

Všem našim hráčům přejeme hodně štěstí na nadcházejících turnajích. Ať to lítá! 

Podobné příspěvky