Závěr discgolfového léta patřil mistrovství Evropy

0

Vrcholnému evropskému discgolfovému turnaji předcházelo několik významných umístění novojičínských Gators – a to zejména na Veselí Open ve dnech 19.-20. srpna, kde v kategorii MPO zvítězil Jakub Dostál a druhý byl Petr Mrázek, v kategorii žen pak s přehledem dominovala Eliška Bártková.

Nejlepší hráči kat. MPO na turnaji na Veselí u Oder
Eliška Bártková vybojovala zlato v kat. žen na turnaji na Veselí u Oder

Hlavní postavou Mistrovství Evropy v discgolfu v estonském Tallinnu konajícího se v polovině srpna se stala talentovaná Kristýna Jurčíková. Ve svých 12 letech se totiž zapsala jako čtvrtá nasazená hráčka v kategorii dívek do 18 let – a získala medaili! Její neúnavná houževnatost a bojovnost vedla k získání nádherného 3. místa pro ČR, což je druhý historický medailový úspěch pro ČR v discgolfu! Spolu s Kristýnou Jurčíkovou reprezentovali ČR také další členové Moravian Gators a získali: Nikol Mikuláštíková 7.místo v juniorkách, v kategorii MPO Jakub Knápek 18.místo, Bohdan Bílek (juniorský mistr Evropy z roku 2018 a držitel historicky první medaile z evropského šampionátu) získal 22. místo a 56. místo Jakub Veselý.

Moravian Gators zabodovali i mezi evropskou špičkou na EDGC v estonském Tallinnu

Mistrovství Evropy se tak stalo významným okamžikem v discgolfové kariéře nastupující ženské juniorské hráčky klubu Moravian Gators Kristýny Jurčíkové, neboť zaznamenala velmi kvalitní úspěch v mezinárodní konkurenci a nastartovala tak své další účinkování v discgolfovém světě.

Amatérské mistrovství ČR v Budišově pak v kategorii FA1 ovládla opět Kristýna Jurčíková, když se prosadila mezi svými staršími soupeřkami.

Kristýna Jurčíková vyhrála v kat. FA1 na amatérském MČR v Budišově nad Budišovkou

Všem našim reprezentantům i dalším úspěšným Gatorům gratulujeme a přejeme hodně štěstí na nastávajících turnajích. Ať to lítá!