Neoficiální mistrovství Moravy v Budišově nad Budišovkou a Ostravská 18 Open 2016

0

Ostravská 18 Open byla minulý rok v pozici neoficiálního mistrovství Moravy, tento rok její roli nahradil turnaj v Budišově nad Budišovkou, který byl oficiálně vyhlášen neoficiálním mistrovstvím Moravy a na němž se nám opět podařilo nasbírat spoustu cenných kovů: jmenovitě v kategorii Open to bylo třetí místo Kryštofa Nováka, v Juniorech druhé místo Františka Trenze v kategorii Women první místo Petky Javorkové, která si ho zasloužila nejlépe zahraným fínále.

Nicméně medailová nadílka v podobě 3 ZLATÝCH KOVŮ (!!!) a jednoho BRONZOVÉHO náš klub potkala až na Ostravské 18 open 2016.

Turnaj se konal 11. června na upraveném osmnáctijamkovém hřišti DiscGolfPark u Rakety. Hrálo se v hojném počtu, sešlo se zde 75 hráčů z různých koutů Moravy. Každý z hráčů se usilovně snažil dostat se do finále, protože díky štědrým sponzorům se hrálo nejen o slávu, ale i o peníze – v banku bylo cca 20 000 Kč, o které se hrálo ve formě Skin game finále, což je u nás novinka, která se možná chytí.

A jak to nakonec dopadlo? Po náročném boji si první místo v kategorii Open odnesl Albatros a člen MG Kryštof Novák, druhý skončil Robin Kaňok, také Albatros z ostravkého Bazarmixu a třetí příčku obsadil Dubhillák Lukáš Jedlička.

V kategorii Master nejvíce zabodoval Adam Miroslav, člen DG Laguna Flyers Přerov, druhé místo si odnesl Rudolf Konečný, člen DGC Slovácko a třetí místo Martin Kubát, člen pořádajícího týmu Bazarmix, který porazil až v rozhozu našeho Radka Knápka.

První místo si v kategorii Junior po rozhozu vybojoval Bohdan Bílek, člen našeho týmu, který si tak výhru daroval ke svým šestnáctým narozeninám (dokáže si někdo představit lepší dárek?), druhou příčku obsadil Adam Klimeš, člen Bazarmixu a Albatros proDiscgolf Teamu a na třetím místě skončil o pouhý jeden hod člen Moravian Gataors Radek Dostál.

V kategorii Women se konečně dočkala svého prvního většího vítězství (doufejme, že v blízké době přidá další) Eliška Bártková, mladá a nadějná členka našeho klubu, druhé místo si odnesla domácí Martina Vodičková a bronzová byla Hanka Lerchová z oderského týmu Dubhill.

Závěrem je potřeba poděkovat parnetovi obou turnajů – internetovému obchodu proDiscgolf.cz! Děkujeme za to, co děláte a jsme moc rádi, že v tom můžeme být s vámi!

Kompletní výsledky Neoficiálního mistrovství Moravy v Budišově nad Budišovkou zde: http://discgolf.cz/index.php?id=liga/info&id_event=1455900128