Krátké ohlédnutí za turnajem v Moravském Krumlově

0

Byl krásný sluneční páteční den a hojná skupina z Nového Jičína se vydala na prvoligový turnaj v Moravském Krumlově. Celé hřiště je v krásném zámeckém parku, kde jsou jak otevřené jamky, tak velmi technické.

Všichni naši hráči se prali s těžkým hřištěm a i s počasím, slunko nás všechny doslova osmažilo. V prvním kole nám Jakub Knápek ukázal, že mu to opravdu lítá, a se svým výsledkem -12 doslova všem vyrazil dech. Menší zajímavost: Kuba po kole přišel se smutným výrazem, tak jsem se zeptal, co se stalo. Řekl:

,,Zahrál jsem -12. Na poslední jamce jsem měl bogey.‘‘

Kuba taky zahrál druhý nejlepší raiting v historii PDGA v ČR, první místo mu také patří a to za MČR Kadaň 2017, kdy zahrál raiting 1045.

Všichni předvedli v prvním kole solidní výsledky. Po druhém kole, které bylo velmi vyčerpávající, se všichni Gatoři stále drželi na předních místech.

Třetí kolo však v kategorii Junior a Open ovládli Bohdan Bílek a Kryštof Novák. Oba nám ukázali, jak se to dělá. Bohdan díky tomu doslova rozdrtil svého soupeře Jakuba Knápka, kterého po třetím kole přeběhl o dva hody a ve finále vyhrál. Kryštof Novák se pral jako lev až do konce. Bohužel při rozhozu o druhé místo s Lukášem Filandrem prohrál, ale i tak z toho bylo moc pěkné třetí místo.

Kryštof Novák

Po cestě zpátky z Moravského Krumlova jsme ale slyšeli od Kryštofa věc, co jsme dlouho po turnajích neslyšeli:

,,Mám zas chuť hrát a mám motivaci vyhrávat a sázet jedno birdie za druhým.‘‘

Tahle věc nás všechny zahřála u srdíčka. Solidní výsledky také předvedli naše hráčky Petra Greplová a Eliška Bartková. Peťka předvedla skvělou hru ve finále a proto si také odvezla druhé místo, Eliška hrála stále vyrovnaně a odváží si třetí místo. Všem umístěným bychom chtěli za team Moravian Gators poblahopřát a také velké díky si zaslouží Klub Moravský Krumlov za celkovou přípravu hřiště.

Eliška Bártková
Výprava klubu Moravian Gators
5 nejlepších z kategorie Open
3 nejlepší z kategorie Junior
3 nejlepší z kategorie Women

Šimon Galia, člen klubu Moravian Gators

Podobné příspěvky